Vald otsib Nissi kooli lammutajat (0)
Nissi vald otsib üheksa aastat tühjana seisnud endise põhikooli hoone lammutajat. 29. juuni õhtul läks varem korduvalt huligaanide poolt rüüstatud maja esimene korrus põlema. Kogu ehitis sai kuuma- ja suitsukahjustusi.

Häirekeskusele teatati tulekahjust esmaspäeva, 29. juunil kell 22.30. Põleng sai alguse hoone esimese korruse ühest ruumist, mille päästjad said kiiresti kontrolli alla. Kogu hoone sai kuuma- ja suitsukahjustustusi. Tulekahju kustutati kella kaheks öösel. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel. Tõenäoliselt võis olla tegemist süütamisega.

Mõned päevad enne tulekahju ehk 26. juunil kuulutas vald välja pakkumuse, et leida vanale koolihoonele lammutaja. Töö kirjelduses on muuhulgas märgitud, et lammutada tuleb 1933. aastal ehitatud kahekorruseline valtsplekk-katusega palkmaja. Vundament tuleb aga säilitada. Jäätmed peab lammutaja utiliseerima, territoorium tuleb ehitusprahist koristada ja töödega rikutud pinnas heakorrastada. Pakkumisi oodatakse 10. juulini ning koolihoone peab olema lammutatud 20. augustiks.

“Huvi on tuntud. Aga konkreetset pakkumist pole veel tehtud,” ütles põhikooli direktor Annely Ajaots Harju Elule. Tema sõnul on Nissi vana koolihoone seisnud tühjana peaaegu üheksa aastat. Sellele on otsitud kasutajaid ning kasutust, kuid seni tulemusteta. Uksed ja aknad on kinni löödud, kuid need on ikka huligaanide poolt lahti rebitud. Samuti on loobitud sisse veel terveid aknaklaase. “Lammutamise otsust on korduvalt edasi lükatud. Aga nüüd on see tehtud,” rääkis Annely Ajaots.

Nissi vana kool sai nurgakivi oktoobris 1932 ning õnnistati 17. septembril 1933. Aastakümnetega jäi hoone kitsaks ning vananes. Kauaoodatud uus koolimaja sai nurgakivi 2006. aasta alguses ja valmis sama aasta novembris.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.