Swedbank tõstis aastase tähtajalise hoiuse intressi 4,5% peale (0)

Tänasest muutusid Swedbanki tähtajaliste hoiuste intressid. Uued tähtajaliste hoiuste intressimäärad on: ühekuuline 2,25%, kolmekuuline 3,5%, kuuekuuline 3,8%, üheksakuuline 4%, aastane 4,5%, 18-kuuline ja kaheaastane 3,5%. Uued intressid kehtivad tänasest kuni 25. oktoobrini sõlmitud lepingutele.

„Intressimäärade tõus on muutnud hoiused tänavusel aastal klientidele äärmiselt atraktiivseks. Swedbanki eesmärk on toetada säästmist ning luua klientidele head tingimused raha kasvatamiseks. Tähtajaliste hoiuste intressid juba olid väga atraktiivsed ja tänasest need veelgi paremad,“ kommenteeris Swedbanki eraisikute panganduse juht Tarmo Ulla.

Äriklientidele kehtivad samad intressimäärad mis eraklientidele. Ärikliendid, kes soovivad paindlikumalt hoiustada, saavad üleöödeposiidi lepingu sõlmimisega teenida kontojäägilt arvestatavat intressi vahemikus 1,681–2,181% aastas.

Lisaks tavalisele tähtajalisele hoiusele pakub Swedbank oma klientidele ka Rahakogujat. See on moodne arvelduskonto, mis lisaks intressi teenimisele suunab inimese käitumist. Kui arvelduskonto puhul raha n-ö tuleb ja läheb, siis Rahakoguja puhul muutub ka käitumuslik pool. Raha liigutamine Rahakogujast arvelduskontole ja vastupidi on teadlik otsus: summa tuleb valida ja kohe on ka selge ülevaade, kui palju säästud vähenevad või suurenevad.

Swedbanki Rahakoguja on põhimõtteliselt nagu tavaline arvelduskonto, sest sellel ei ole teenustasu ning sealt saab raha iga hetk teenustasuta ja viivituseta välja võtta või lisada. Lisaks saab sinna aga nupukalt juurde koguda, näiteks kaardimaksetelt ümardades. Fikseeritud intressi teenitakse iga päeva lõpus kontojäägilt. Rahakoguja intress on 2% aastas.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.