Suvekool – puhkus sinus eneses (0)
Article title
Ühislaul käib suvekooli juurde. Erinevate maakondade kultuuritöötajad said seekord ühislaulmiseks kokku Merikülas.

On traditsioon, et Eesti rahvamajade ühingu eestvedamisel korraldab igal aastal meie kultuuriinimestele ja rahvamajade juhatajatele suvekooli erinev maakond. Esimese suvekooli korraldaja oli Harjumaa, see toimus Paunkülas 2007.

Vahepealsete aastatega on kõik maakonnad saanud kultuuriinimesi võõrustada, nüüd jõudis kord taas Harjumaa kätte. Võtsime ettevalmistust tõsiselt: Harjumaa kultuurikorraldajate liidu korraldustiim planeeris, helistas, kirjutas, vaidles, kuni lõpuks oligi suvekooli paljutõotav programm valmis kirjutatud. Nimeks sai see „Puhkus sinus eneses“.

Kohaletulnuid ootas ees essentsirohke sisutihe ja ahvatlev sõõm kosutavat puhkust ning meelepäraseid õpitubasid!

Tutvuti Arvo Pärdi keskusega

Kultuuriinimesed kogu Eestimaalt kogunesid 8. augustil Harku valda, Meriküla õppekeskusesse. Ees ootas hooliv ja meeli paitav õhkkond ning mõnus seltskond. Kolm päeva kestva suvekooli päevakava oli sisutihe ja täis tikitud erinevaid tegevusi, samas olime mõelnud ka puhkusele.

Nii algas tutvumine Harjumaaga. 

Avamisel võtsid sõna kultuuriministeeriumi kultuuriväärtuste asekantsler Merilin Piipuu, Eesti rahvakultuuri keskuse koolitusosakonna juhataja Urve Gromov, ERMÜ esinaine Ülle Välimäe, Harjumaa omavalitsuste liidu tegevdirektor Andre Sepp, Harku vallavanem Katrin Krause ja HKL esinaine Ingrid Novikova. Väga värvika esinejate nimekirjaga pakkus kõigile huvi diskussioonpaneel, mida juhatas Tauri Tallermaa.

Tähelepanu väärib teise päeva väljasõit Arvo Pärdi keskusesse ja Tanel Eiko Novikovi soolokontsert marimbal, mis pakkus palju emotsioone ning järelkajana ainest aruteludeks. Sõit Pärdi keskusesse oli samuti elamus omaette. See toimus kahekordsete hop-on hop-off turistibusside ja kohalike giididega, kes tutvustasid piirkonna elu-olu. Päev jätkus erinevate töötubadega. Töötubades õpitu põimiti üheks suureks rahvamuusikaliks ning meeldis see või mitte, aga kõigil tuli etendusest osa võtta. Usume, et pigem ikka meeldis!

Teatepulga sai Lääne-Virumaa

Suvekooli kava koostades püüdsime anda osalejale kaasa killukese Harjumaast, soovisime näidata meie maakonna tugevust ja kultuuritaset. Kindlasti oli osaleja jaoks oluline tunne, et kõigis maakondades, valdades ja rahvamajades on samad mured. Aga ka samasugused rõõmsad ning ilusad inimesed.

Koos rõõmustasime Harjumaa korraldustiimi sujuva ja erakordselt ladusa meeskonnatöö üle. Vabatahtlik töö, koos korraldamine ja ühine sündmuse planeerimine tegi meid tugevamaks ja andis meeletult hea kogemuse. Ühislauluga sai külalised vastu võetud ja lauluga teatepulk Lääne-Virumaale edasi antud. Ise oleme nüüd järgmise suvekooli ootel, et külla minna. Tänada tahame meie toetajaid – Harjumaa omavalitsuste liitu, Eesti rahvamajade ühingut, Eesti kultuurkapitali ning kõiki Harjumaa valdade kultuuritöötajaid, kes aitasid nõu ja jõuga.

Fotod Rene Mitt 

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.