Soodevahe külla kaks suurehitist (0)
Eesti vanim ja suurim jaekaubandusorganisatsioon Eesti Tarbijateühistute Keskühistu (ETK) rajab Tallinna piirile Rae valda Soodevahe külla uue logistikakeskuse ja büroo. Samal ajal otsib Riigi Kinnisvara AS (RKAS) ehitajat Tallinna vanglale, et alustada Soodevahe külas töödega järgmise aasta alguses.

Uue logistikakeskuse brutopind on 45 600 ruutmeetrit ning selle ehitamiseks investeeritakse ligi 24 miljonit eurot. Logistikakeskus valmib järgmise aasta juulis.

ETK juhatuse esimees Jaanus Vihandi on öelnud, et uue logistikakeskuse rajamine on osa grupi pikaajalisest strateegiast. “Uue keskusega tõuseb ETK logistika efektiivsus ning suurenevad märkimisväärselt meie kaubandusmahud,” märkis Vihandi. Logistikakeskuse rajamiseks on väljastatud ehitusluba, peatöövõtja on Astlanda Ehitus. Ettevõttega sõlmiti projekteerimis- ja ehitusleping käesoleva aasta jaanuaris.

Mitu ladu ja büroo

“Ehitusega on alustatud. Logistikakeskusse kolivad ETK külmlaod, tavalaod ja büroo. Samuti Assaku tavaladu,” lisas ETK Grupi kommunikatsioonijuht Ivo Rull. Keskus asub Suur-Sõjamäe tänavast ja raudteest lõunas, lennujaama radade Rae valla poolses otsas.
Olemasolevate ETK hoonete tulevik on Rulli sõnul täna veel lahtine. Kuid töös on mitmeid erinevaid plaane ja mõtteid

ETK Gruppi on liitunud ETK Jaekaubanduse AS ning 19 tarbijate ühistut. Nendel on omakorda kokku ligi 83 000 klientomanikku ehk ühistu liiget. ETK Gruppi kuulub hetkel 354 kauplust (AjaO, Konsum, Maksimarket, E-Ehituskeskus, Tööriistamarket).

Otsitakse vanglaehitajat

Samasse Soodevahe külla hakatakse järgmisel aastal ehitama uut Tallinna vanglat. Projekt koostati AS-is Amhold kahe aasta jooksul ning see valmis tänavu kevadtalvel. 8. juunil kuulutas Riigi Kinnisvara AS (RKAS) välja uue Tallinna vangla ehitustööde riigihanke, millele oodatakse pakkumusi kuni septembri alguseni. Ehitustöödega on kavas alustada tuleva aasta alguses. Kaasaegne vanglakompleks valmib senise ajakava kohaselt 2018. aasta lõpus.

Vangla uued hooned plaanitakse rajada kambertüüpi vanglana. Lisaks rajatakse põhipiirdest väljapoole avavangla ning vanglast eraldi arestimaja ja kinnipidamiskeskus.

MART VÕRKLAEV
Rae vallavanem

Logistikakeskuse rajamine Soodevahe külla on ainult teretulnud ja piirkonda kindlasti väärtustav projekt. Soodevahe küla on ettevõtluse jaoks vägagi perspektiivne asukoht ning seda eeskätt piirkonnas oleva hea teedevõrgu ja Tallinna läheduse tõttu. Kuigi 689-hektarilise pindalaga külas elab vaid 16 inimest, on seni siiski probleeme jagunud. Muret on tekitanud nõukogudeajal püstitatud n-ö daatšade ala, kus on probleeme nii heakorraga kui turvalisusega. Arendustegevuse ja lennujaama laiendusega on asutud piirkonda korrastama. Valla üldplaneeringu järgi on kogu ala ettenähtud äri- ja tootmismaaks. Vald on väga huvitatud, et sealne kogu arendustegevus käivituks ja arenema hakkaks. See omakorda loob ka suurel hulgal uusi töökohti ning korraliku taristu.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.