Rimi: huvi kodu- ja välismaiste mahetoodete vastu kasvab vaikselt hinnatõusu kiuste (0)

Rimi mahedate omamärgitoodete sarja „I love eco“ müüginumbrid kasvavad aasta-aastalt vaikselt, aga kindlalt. Populaarsust koguvad mahetooted ka kodumaise talukauba „Talu toidab“ lettidel, mille leiab tänaseks 38 Rimi kauplusest.

Eestimaalastel on suur huvi nii mahedate konserveeritud kui ka värskete köögiviljade vastu, maheda talukauba valikust ostetakse meelsasti muna, erinevaid liha- ja teraviljatooteid. Mulluse sügisega võrreldes on kasvanud nii maheda talukauba kui ka välismaiste mahetoodete müük.

Aasta kokkuvõttes on „I love eco“ sarja mahetoodete kogumüük mullusest õige veidi suurem, aga samas suurusjärgus – aasta esimese kümne kuuga on Eestis müüdud üle 2 miljoni „I love eco“toote. Juba mitu aastat ostab eestimaalane päris palju konserveeritud maheköögivilja. Inimestele meeldivad mahedad kikerherned, samuti eelistatakse mahedat tomatipastat. Tee sööjateni on leidnud ka hakitud mahetomatid ja kookospiim.

Samuti ostetakse meelsasti mahedaid aedube ja mõneti üllatavalt meeldib Eesti inimestele ka mahe maapähklivõi. Kaubaks lähevad erinevat sorti juurvilja- ja kartulikrõpsud. Ostukorvidesse rändab ka palju värskeid maheköögivilju: eriti meeldib inimestele punane paprika, aga ka tomatid, suvikõrvits, brokkoli ja värsked maistõlvikud. Populaarsed on ka mahelillkapsas ja maheseller, samuti ostetakse sibulaid.

„Kokkuvõttes võib öelda, et mahetoodete seas on populaarsed samad tootegrupid, mis ka „tavakauba“ seas ostjate eelistatute sekka kuuluvad, siiski mõnede eranditega. Tundub, et mahetoodete eelistajad eksperimenteerivad rohkem, ostes palju toiduaineid, mis just Eesti köögi klassikasse ei kuulu – näiteks kikerherneid või kookospiima,“ ütles Rimi vastutustundliku ettevõtluse juht Katrin Bats.

„Täheldada võib ka seda, et aastast aastasse on mahetoodete läbimüük ja käive suuremad talve- ja kevadkuudel – suvel-sügisel saab eestimaalane värske köögivilja kätte aga ilmselt oma aiast või põllumaalt. Ehkki kogumüügist moodustab mahe omamärgitoode siiski veel tagasihoidliku osa, on see oma kindla ostja leidnud ja mahekauba müük kasvab aasta-aastalt.“

„Talu toidab“ lettidel moodustab mahetoit umbes 60% pakutavast. Maheda talukauba käive on tänavu sügisel samuti mullusega võrreldes veidi kasvanud. „Mahedast eelistavad ostjad värskeid põhitoiduaineid, millest ise kodus toitu valmistada – lisaks munadele, veise- ja linnulihale ostetakse ka jahusid, erinevaid teraviljahelbeid ja tatratooteid. Oleme optimistlikud, et maheda talukauba müük jääb tänavu kokkuvõttes samasse suurusjärku mullusega, hetkel näeme selgelt kerget kasvu,“ sõnas „Talu toidab“ juht Kristeli Veimann.

„I love eco“ on ICA grupi omamärgitoode, mis pakub mahepõllumajanduslikke tooteid, mida alates 2019. aastast müüakse Rimi kauplustes üle Eesti. Selle brändi alt leiab toiduained ja väikelaste riideid, mis on toodetud võimalikult väikese negatiivse keskkonnamõjuga. Näiteks beebide ja väikelaste rõivastes kasutatav puuvill on sertifitseeritud kui mahepõllumajanduslik materjal ehk toodetud ilma sünteetiliste pestitsiidideta. „I love eco“ toodetele on kehtestatud ranged kvaliteedi-, keskkonna- ja sotsiaalse vastutuse nõuded.

„Talu toidab“ müügialad on väikesed talupoed suurte kaupluste sees, mille lettidel müüakse ainult Eesti talude ja väiketöötlejate kaupa. Suuremates kauplustes – näiteks Haabersti, Ülemiste ja Lasnamäe Centrumi Rimis – on valikus 120 erineva Eesti tootja umbes 900 erinevat toodet. Üle 60% „Talu toidab“ kaubavalikust kannab ökomärki, mis tähendab, et tegemist on mahetootega.

Rimi Eesti Food AS (www.rimi.ee) kauplused kuuluvad Rootsi kapitalil põhineva Rimi Baltic AB kaupluste hulka, mille ainuomanikuks on ICA Gruppen AB. Rimi tugevus on tervislik kaubavalik, kvaliteetsed puuviljad ning mitmekesine omatoodete sortiment. Kokku on Rimi Baltic AB-l kolmes Balti riigis 301 kauplust, sealhulgas 94 hüpermarketit (neist 17 Eestis), 89 supermarketit (neist 24 Eestis), Rimi minisid 98 (neist 39 Eestis), ekspress-Rimisid 20 (neist 2 Eestis). Rimi pakub Eestis tööd ligi 2700 inimesele.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.