FOTOD: President avas Kehra tehases lubjaahju ning laastuliini (0)
Kehra Horizon Tselluloosi ja Paberi AS-i uus lubjapõletusahi ning laastuliin avati teisipäeval. Pidulikul päeval võõrustas tehas president Toomas Hendrik Ilvest.

Alates 1995. aastast on Horizon Tselluloosi ja Paberi AS investeerinud ligi 100 miljonit eurot tootmise kaasajastamisse ja paberivabriku taristusse ning keskkonnahoidu. Ettevõtte viimatine suurinvesteering oli tunamullu avatud tselluloosi keeduliin. Teisipäeval esitles ettevõte uut lubjapõletusahju ning laastuliini.

Lupja kasutatakse igapäevaselt tselluloosi tootmises. Põletusahi võimaldab ettevõttel taaskasutada üle 90 protsendi tootmises kasutatavast lubjast. Kogu tootmise protsess on täielikult automatiseeritud.
Investeeringu suurus on 11 miljonit eurot ning see suurendab tootmise keskkonnasäästlikkust. Lubjapõletusahju tehnoloogia tarnis rahvusvaheline tehnoloogiaettevõte FLSmidth Group.

Laastuliini puhul on tegu puidutöötlemise kaasaegseima tehnoloogiaga ning see koosneb palkide laadimisseadmetest, puidukoorijast, hakkurist ning hakkesõelast.
Liini tarnis tehnoloogiaettevõte Andritz Group ning uue tootmisüksuse koguinvesteering ulatub nelja miljoni euroni.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.