Pangateenused jäävad Kosele ja Sauele alles (0)
Mai otsustas Swedbank sulgeda üle Eesti üheksa kontorit, teiste hulgas ka Kose aleviku ning Saue linna esindused. Eelmisel nädalal tegi pank järeleandmise ning teatas: teenuseid sularahaga pakutakse neis kohtades veel vähemalt aasta.

1. juulist plaaniti sulgeda järgmised kontorid: Kose, Saue, Orissaare, Tapa, Türi, Väike-Maarja, Abja-Paluoja, Räpina ning Tõrva. Aasta lõpus sulgeb pank ka Tallinna Sikupilli kontori, mida hakkab asendama Ülemiste keskuse laienev kontor.

Swedbanki jaepanga juht Ulla Ilisson ütles eelmisel kuul, et klientide arv on viimase kolme aastaga vähenenud kaks korda. Kõigist Swedbankis tehtud pangatehingutest toimub kontorites tänaseks 0,4 protsenti ja sularahatehingutest 2 protsenti.

Uus kord

Nurinaid ja vastuseise põhjustanud otsus muudeti osaliselt eelmisel neljapäeval. Kontorid lähevad küll kinni, aga teenused (sh Kosel ja Sauel) jäävad. Kuidas hakkab uus kord välja nägema? Swedbaki pressiesindaja Mart Siilivask selgitas Harju Elule: “Säilitame panga olemasolu. Kontoritöötaja pakub edaspidi teenuseid omavalitsuse ruumides. Kui 1. juuliks sobivat ruumi ei leidu või mingitel muudel põhjustel ei õnnestu ümberkorraldust selleks ajaks teha, jääb kontor oma tänases asukohas avatuks kuni uute ruumide leidmiseni.” Pangaoperatsioonid on samad, kuid sularahateenuseid üle leti enam ei pakuta.
Swedbanki Tallinna regiooni direktor Agnes Oidsalu ütles, et Kosel jätkatakse “väikekontoriga”. Detailid on veel täpsustamisel. Sularahatehinguid alevikus teha vaid pangaautomaatides.

Teenused päevakeskuses

Sauega on pank leppinud kokku leppinud, et kontori sulgemise järel paigaldakse linna sularaha sissemakse masin. Sularaha operatsioone saab edaspidi teha pangaautomaatides. Igal neljapäeval kell 10-14 hakkab Swedbanki teller päevakeskuses nõustama kliente arvuti kasutamisel.

Saue linnapea Henn Põlluaas kinnitas Harju Elule, et linnavalitsus ja inimesed ei suhtu kontori sulgemisse hästi. “Väljendasin seda ka isiklikult panga esindajatele. Erinevate teenuste, sh pangateenuste olemasolu koha peal on oluline kõigile. Olgu siis tegemist küla, linna või valla inimestega,” ütles Põlluaas.

Swedbank on viimase kuue aastaga sulgenud üle Eesti 44 kontorit. Harju maakonnas on pandud uksed kinni Paldiski, Saku, Viimsi, Kehra, Loksa ning Kuusalu kontoritel. Tegutsemist jätkavad Keila ning Kallavere esindused.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.