Naisettevõtjad saavad taas kandideerida 10 000-eurosele kasvurahale (0)
Article title
Visa She’s Next kasvuraha programm käivitub ka 2023. aastal.

Eurostati andmetel on Eesti ettevõtlusmaastikul naiste osakaal jätkuvalt alla 30 protsendi. Naisettevõtjate innustamiseks käivitub taas Visa She’s Next kasvuraha programm, mille käigus valitakse Balti riikides välja kuus naistele kuuluvat ettevõtet, millest igaüks pälvib 10 000-eurose kasvuraha ning aastase ärinõustamise Novatorelt. Programm toimub koostöös Luminori ja IFundWomeniga.

Visa poolt läbi viidud rahvusvahelisest uuringust selgus, et pandeemia aastad olid paljude naisettevõtjate jaoks keerulised. 90 protsenti uuringus osalenud naisettevõtjatest väitsid, et suutsid oma äri pinnal hoida, kuna pingutasid e-kaubanduse suunal. Pandeemia on küll seljatatud, kuid ebakindel olukord maailmamajanduses, kõrge inflatsioon ja võimalikud maksutõusud esitavad kohalikele naisettevõtjatele uusi väljakutseid.

Ebakindlas majanduskeskkonnas vajavad naisettevõtjad innustust ja julgustust, mistõttu käivitab Visa taas algatuse She’s Next. Algatuse käigus saavad naisettevõtjad kandideerida 10 000-eurosele kasvurahale ning võimalusele osaleda Novatore ärinõustamises. Koostöös Luminoriga valitakse Balti riikides kokku kuus võitjat.

„Me töötame Visas selle nimel, et luua senisest kaasavam majandus. Ühtlasi soovime toetada naistele kuuluvaid väikeettevõtteid, sest usume, et neil on majanduskasvu loomisel oluline roll. She’s Next algatusega tahame rõhutada naisettevõtjate tähtsust ning suunata ressursse sinna, kus neid kõige rohkem vaja on – eriti majanduslikult keerulistel aegadel. Kasvuraha programm on suunatud naisettevõtjatele, kes vajavad kapitali oma väikeettevõtte kasvatamiseks, juhtimiseks või rahastamiseks,“ selgitab Visa Põhja- ja Baltimaade turundusjuht Elena Fadeeva.

Eestis kasvuraha taotlemiseks peab ettevõte olema Eestis registreeritud, tegutsenud vähemalt ühe aasta, omama digitaalset või füüsilist tegevuskohta ning kuuluma vähemalt 51 protsendi ulatuses naisele. Kandideerimine algab 17. augustil ja lõpeb 28. septembril. Põhjamaades ja Baltikumis valitakse välja 18 naiste omanduses olevat ettevõtet, kellest igaüks pälvib 10 000-eurose kasvuraha ning aastase ärinõustamise.

Möödunud aasta valiti Baltimaades välja neli kasvuraha saajat. Eestis pälvis kasvuraha arendavaid mänguasju tootev Nupu (Nupu Learning OÜ). Nupu asutaja Dagmar Korgi sõnul kasutas nende ettevõte kasvuraha Soome suunalise ekspordi käivitamiseks. „Oleme kasvuraha abil ekspordi alustamisega tegelenud. Valmis on esimesed soomekeelsed tooted, samuti alustame Soome turule suunatud reklaamidega. Programm on meil aidanud seda kõike teha. Ilma võiduta ei oleks me ilmselt veel valmis olnud neid riske võtma,“ selgitas Kork.

Lisaks Nupule pälvisid möödunud aastal Balti riikides kasvuraha kaks Läti ettevõtet: vintage-riideid müüv Northern Grip (SIA Illviri) ja Rume Kids (H&L SIA Rume Kids), mis on keskendunud kvaliteetsele ja keskkonnasõbralikule lastemööblile. Leedu kasvuraha võitis Bosaddo, mis toodab professionaalsete balletitantsijatele balletisoojendusriideid. Alates 2020. aasta märtsist on Visa eraldanud kasvuraha programmi She’s Next vahendusel naisettevõtjatele üle 2,87 miljoni dollari.

Lisateavet ettevõtete ja algatuse kohta leiate siit.

Nupu, Visa She’s Next kasvuraha võitja Eestis 2022. 

Visa on maailma juhtivaim digitaalsete maksete pakkuja, muutes tehingud lihtsamaks nii tarbijate, müüjate, finants- kui ka valitsusasutuste vahel enam kui 200 riigis. Visa missioon on ühendada maailma kõige uuenduslikuma, mugavama, usaldusväärsema ja turvalisema maksevõrguga, mis võimaldab üksikisikutel, ettevõtetel ja majandustel areneda. Usume, et majandused, mis hõlmavad kõiki kõikjal, tõstavad kõiki kõikjal ja näevad juurdepääsu kui raha liikumise tulevikku. Lisainformatsioon on veebilehel www.visa.com.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.