Metallivargad viisid jahimajast ka kempsupoti (0)
Vandaalidest metallivargad laastasid septembri alguses Anija vallas Tallinna Jahimeeste Seltsile kuuluvat kunagist Sikka metsavahi maja. Lammutati pliit ja lõhuti ahju, ära viidi isegi elektrijuhtmed, toidunõud ja kuivkäimla malmpott.

Tallinna Jahimeeste seltsi Raudoja jahikonna esimees Enn-Toivo Annuk ütleb, et kunagine metsavahi maja asub Pärnassaare tee ääres. Viimati käisid vargad ja vandaalitsejad jahimajas neli aastat tagasi, kui süüdati abihoone.

Kuid seekordne laastamine, lõhkumine ja vargus ületab kõik piirid. “12. septembril avastasime, et akna kaudu majja on sisse murtud. Haagid lahti kougitud ning aknast mindi sisse. Kogu kraam tassiti ka aknast minema ning pärast lükati aknad lihtsalt kinni,” kirjeldab Annuk. Uks oli tema kinnitusel lukus ning seda lahti ei murtud.

Pliit lammutati

Ruumides oli aga põhjalikult lõhutud ning iga väiksemgi metallitükk kaasa viidud. Köögis lammutati pliit ning peaaegi kõik selle metallosad varastati. “Mõni väike plekiserv või nurk jäi maha,” lisab Annuk.
Ahjul murti eest uks ja viidi minema. Kuivkäimla malmpott murti lahti ning viidi kaasa. Seintelt kangutati lahti kõik juhtmed ning elektrikilp. “Varastati ka potid ja pannid, mida oli üle kümne. Osa olid veel vanaaegsed malmpotid,” ütleb Enn-Toivo Annuk. Samuti võtsid rüüstajad kaasa naelu, tööriistu ning olmesemeid.

Jahimehed teatasid sissemurdmisest ning metallivargusest ka politseile, kuid loobusid kriminaalasja algamisest. Annuki sõnul pole sellest kasu, sest kui vargad ka tabatakse, siis pole neil ilmselt raha kahjusid hüvitada. Samuti ei ole mõtet politseil aega raisata.

“Anija jahimaja asjus hetkel menetlust ei ole, kuna avaldaja ei soovinud seda, ” lisab Helen Uldrich Põhja prefektuuri kommunikatsioonibüroost.

Kutsub valvsusele

Lähiajal paigaldavad jahimehed ümber maja kaamerad, et vargad ja vandaalitsejad saaksid kohe fikseeritud. “Kutsun üles kõiki harjulasi, kellel on suvilad või metsatalud ja kus on samuti rüüstatud: teavitage sellest politseid,” soovitab Annuk. Neile, kelle majapidamistes pole veel rüüstamas käidud, soovitavad jahimehed olla valvsad ning valvel.

Mis saab jahimajast edasi? Enn-Toivo Annuk ütleb, et ruumide ja sisustuse taastamine on alanud. Äsja laoti talgute korras üles pool pliiti ning kindlasti jätkavad jahimehed lähiajal majas tööd.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.