Maardu saab tänapäevase kaubanduskeskuse (0)
Maardus avab järgmise aasta detsembris uksed Maardu Kodukeskus, mis on ca 17 000 elanikuga linna jaoks esimene tänapäevane kaubandus- ja vabaajakeskus. Ehitustööd, millega senine päevinäinud keskusehoone saab uue väljanägemise nii seest kui väljast, algavad jaanuaris.

Praeguse Maardu kaubanduskeskuse hoone laseb 11 kuuga uueks ehitada Brave Capitali kontserni kuuluv OÜ Barensholm. Hoone ostis osaühing 2010. aastal avalikul enampakkumisel 43,2 miljoni krooni eest.
„Sisuliselt teeme me täiesti uue maja,“ ütles Brave Capitali juhatuse liige Veljo Kuusk. „Siseliigendus muutub, välisfassaad muutub. Eesmärk oli luua juurde avarust, ei tahaks teha turulaadseid putkasid, inimene peab saama hingata. Siia tuleb ka Tallinna mõistes täiesti korralik kaubandus- ja vabaajakeskus.“

Tema sõnul puudub Maardus praegu koht, kust inimesed saaksid osta ühest kohast kõik vajaliku: toidukaubad, kodutehnika, riided, jalatsid, ning samas veeta ka vaba aega. Kodukeskus peaks selle augu täitma. „Kui mõelda, et siin elab rohkem inimesi kui Viljandis ja keskmine sissetulek on suurem, siis Maardu ongi õige koht, kuhu selline keskus rajada,“ ütles Kuusk.

Selver on ankruks

Millised kauplused ja teenusepakkujad uues keskuses hakkavd olema, ei ole veel selge. Keskuse kaubanduspindade üürile andmisega tegelevad Nordic Brokers ja Colliers. Küll aga on praegu selge, et ankurüürnikuks on Selver, kellega on 1600-ruutmeetrisele pinnale sõlmitud pikaajaline rendileping. Kuuse sõnul oli Selver esimene valik, sest tema arvates on tegu Eesti ketipoodide lipulaevaga. Selver on lubanud Maardu Kodukeskus avada supermarketi, kust leiab ligi 10 000 erinevat toodet.

Kokku saab uues keskuses olema 6000 ruutmeetri müügipinda. Ideaalis näeks Kuusk seal kiirsöögikohti, spordisaale, lühidalt öeldes kohta, kus lisaks ostlemisele saab inimene perega aega veeta.
Tänapäevase keskuse tekkimisest linna on huvitatud ka Maardu linnavalitsus. Linnapea kohusetäitja Raul Meele sõnul ei rahulda olemasolevad kaubakeskused elanikkonna kasvavaid nõudeid.

Kohtuskäigud läbi

Kuigi OÜ Barensholm ostis keskusehoone juba viis aastat tagasi, on selle renoveerimisplaanidega saadud tegelda napi aasta. Esimesed aastad kulusid kohtuskäigule keskuse endise operaatorfirmaga, kes keeldusid hoonet vabastamast. Kohtuskäik oli Brave Capitali jaoks positiivse lahendiga ning tänavu saadi keskenduda olemasoleva hoone rekonstrueerimisele. „Ega keegi ju ei lähe probleeme otsima, aga kukkus nii välja, ja eks me täna oleme targemad,“ kommenteeris Kuusk toonast segadust.

Kui palju leiab uuest keskusest tänaseid üürnikke, ei oska Kuusk praegu öelda, küll aga seda, et rohkem probleeme pole üürnikega tekkinud. Ehituse ajaks suletakse keskus peaaegu täielikult, avatuks jääb vaid Swedbanki kontor, kuhu on eraldi sissepääs.

Kuuse sõnul ehitatakse uus keskus perspektiiviga, et tulevikus saab seda teha suuremaks. „Me saaksime juba praegu siia juurde veel 3000-4000 ruumeetrit ehitada, aga otsustasime väiksema variandi kasuks. Paari aasta jooksul näeb, kuidas keskus töötab, millised kaubad paremini lähevad,“ ütles ta. „Kui näeme vajadust, saame keskuse tulevikus suuremaks ehitada.“

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.