Kadrilaupäeval kuulutati Keila kultuurikeskuses välja tänavused Harjumaa aasta tegijad. Seekordsed tiitlid läksid kuute omavalitsusse ehk Harku, Anija, Rae, Kose, Saue ja Raasiku valda. Üheksas kategoorias esitati kokku 70 kandidaati.
Eelmise aasta maakonna tegijaid pärjati Alleksi peomajas Peningi külas. Seekord võõrustas kõiki nominente Keila kultuurikeskus. Õhtut juhtinud Rohke Debelakk alias Gaute Kivistik luges rahvale ette kiiruudise omavalitsusreformist. “Valitsus kuulas ära ettekande valdade liitmisest ega jäänud sellega rahule. Alates tänasest püütakse valdu liitmise asemel lahutada ja seejärel jagada ning lõpuks valdu korrutada. Kui liita kõik vallad ja saadud tulemus korrutada jagatavate valdade arvuga, on võimalik et tulemus on senisest parem,” teatas ta.
Maavanem Ülle Rajasalu ütles, et ettevõtliku ja ärksa meelega inimesed suudavad luua uusi ettevõtlusvõimalusi, uusi töökohti ja liita erinevaid inimgruppe ühikonnas. “Ettevõtlus, kodanikuühiskond ja avalik sektor on nurgakivid, millele saame rajada parema Harju,” ütles maavanem.
Edukas mantlitooja
Aasta väikettevõtte nimetuse sai Rambo.ee OÜ (Itaaliapitsa) Rae vallast. “Tegemist on gurmeekohvikuga, kus inimesed saavad oma silmaga näha, kuidas valmib tõeline Itaalia toit,” seisab põhjenduses.
Aasta ettevõte tiitli sai AS Year Anija vallast. “Ettevõtte alustas tootmist 1995. aastal allhankijana ja on nüüdseks loonud ühe Baltimaade edukaima rõivabrändi. AS Year toodab mantleid meestele ja naistele. Ainult 20 protsenti toodangust jääb Eestisse. 40 protsenti toodangust on Helsingi Stockmannis,” teatab tutvustus. Tunnustuse võttis mulluselt pärjatult Mati Vetevoolult vastu ettevõtte juht ja omanik Raivo Holm.
Aasta kodanikuühendus on tänavu Muraste külaselts Harku vallast. Samasse seltsi läks ka sädeinimese tunnustus. Selle võttis mulluselt pärjatult Maret Välilt vastu Andrus Saliste. “Ümberringi on nii hea selskond, kellega koos tegutseda. Külaseltsiga oleme toimetanud aastaid ning ikka on kõik aktiivsed,” ütles Saliste Harju Elule. “See, et mina sain sädeinimeseks, on juhus. Kõik esitatud nominendid sobinuks tiitlile. Kui me tegijaid ei märka, siis võivad nad väsida,” arvas mees.
Aasta küla ehitab kiiklat
Aasta toetaja on Anija valla pereettevõte OÜ Neio Anija vallast, aasta tegu aga avatud külaväravad Saue vallas.“Tunnustame teid valla külade ärgitamise ning sidustamise eest! Avatud külaväravad ärgitasid uuele elule 17st 14 küla või alevikku,” seisab põhjenduses.
Maakonna küla tiitli sai Viskla Kose vallast. “Erilised inimesed teevad meie küla eriliseks. Nagu märkis tutvustuses Rohke Debelak, on mujal probleeme, kuidas saada näiteks küladevaheliste võistluste jaoks kokku esindust. Meil on nii, et rahvast jääb kahest võistkonnast isegi üle,” ütles külavanem Kristel Kadapik. Kokku elab Visklas 74 inimest.
Parim Leader investeeringuprojekt on Niliske talu puuviljahoidla Harku vallas. Leader kogukonna arendamise parim projekt on algatus “Toredusega uude kooliaastasse” Raasiku vallast.