Kristjan-Thor Vähi: kõik meie arendused edenevad (0)
Article title
Kristjan-Thor Vähi. Foto Invego

Invego on viimastel aastatel olnud kõige suurem arendaja Harjumaal. Suuremad täna töös olevad arendused on Uus-Järveküla ridaelamute elurajoon ja Lucccaranna elurajoon. Harju Elu küsimustele vastab Invego tegevjuht ja üks omanikest Kristjan-Thor Vähi.

Kuidas hindade praegust olukorda kinnisvaraturul võrreldes näiteks ajaga kolm aastat tagasi?

Tavaliselt vaadatakse turgu ennekõike selle nurga alt, mis maksab ruutmeeter ja mitu korterit igas kuus müüakse. Inimesed on täna muutunud palju teadlikumaks ja õpivad tasapisi vaatama nii-öelda ruutmeetri hinna taha, ning see ongi vast kõige olulisem. Mina rõhutaksingi ennekõike kvaliteedi poolt – Invego on arendanud ainult terviklikke elurajoone, mitte üksikuid maju, ning teinud seda maksimaalselt kaasaegsel moel. See on tegelikult uudne lähenemine Eestis.

Millised on teie suurimad arendused hetkel?

Invego on Harjumaal olnud viimastel aastatel kõige suurem arendaja. Meie tänased suuremad arendused on Uus-Järveküla ridaelamute elurajoon Rae vallas ja Lucccaranna elurajoon Harku valla ja Tallinna piiril. Veel viimased korterid on müüa 500 koduga hiljaaegu valminud Tiskreoja elurajoonis. Juba mõne aasta eest said valmis Tabasalu Kodu ja veel enne seda Vana-Peetri elurajoon.

Invego suured projektid on ehituses ja me ei ole ühtegi neist seisma pannud. Nõudlus on tõepoolest vaikselt uuesti kasvamas, kuid täna on veel valik ostja jaoks päris hea.

Kas vastab tõele praegu leviv väide, et arendajad ja ehitajad ei raja uusi elamispindu nii kiiresti, kui nõudlus kasvab? Või kehtib see peamiselt Tallinna kohta?

Invego suured projektid on ehituses ja me ei ole ühtegi neist seisma pannud. Nõudlus on tõepoolest vaikselt uuesti kasvamas, kuid täna on veel valik ostja jaoks päris hea. Pigem on küsimus selles, kas sissetulekud on inflatsioonile piisavalt järgi tulnud, et uut kodu osta. Tõsi, kuna mõned arendajad on osa projekte külmutanud, siis võib mingil hetkel tekkida ka väike nii-öelda puudujääk, kus huvilisi on rohkem kui kaupa. Siiski, kahe aasta taguse ajaga võrreldes käitub turg tõenäoliselt rahulikumalt ja mingit korterite võidu rabamist me lähiajal ei näe.

Mida ütlete inimesele, kes tahab uut eluaset soetada või vana müüa?

Kui jutt on oma kodust, siis esimene kindel soovitus on, et kui see on vähegi võimalik, siis alati tasub kodu osta, mitte üürida. Teine väga oluline asi on mõelda, kas ja kui palju ostetava kodu väärtus aastate pärast ajas kasvada võiks, sest inimeste jaoks on just kodu ostmine nende kõige suurem investeering elus. Fakt on see, et õiges asukohas uus korralik asi hoiab ka väärtust paremini. Kolmandaks soovitan hästi läbi mõelda, mida perele päriselt vaja on – liiga väike kodu ei paku rõõmu ja samas liiga suurega kaasnevad nii ostmisel kui ka hilisemal ülevalpidamisel suuremad kulud. Ja mis kõige tähtsam – oma kodu ostmiseks on alati õige aeg!

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.