Kosel avaldati valla juhtidele umbusaldust (0)

Reedel, 12. aprillil toimus Kose vallavolikogu istung, kus avaldati umbusaldust volikogu esimehele ja vallavalitsusele. 

Kose vallavolikogu protokollis on kirjas: „Kose vallavolikogu selle koosseisu kolmekümne teise istungi avas vallavolikogu esimees Merle Pussak. Volikogu liige Martin Medar palus sõna ja andis teada, et soovib välja astuda koalitsioonist ja selgitas volikogu liikmetele oma otsuse põhjuseid.“

„Kuna Kose vald on halvasti juhitud ja kogu vallavolikogu juhtimine on vaja ümber korraldada, siis esitame umbusaldusavalduse nii volikogu esimehele kui vallavalitsusele,“ sõnas umbusaldajate nimel Siim Pohlak.

Siim Pohlak 

Protokolliliselt kinnitati umbusaldus nii valla volikogu esimehele kui vallavalitsusele. 

„Valla juhtimisega seotud probleeme on rohkelt, alustades sellest, et vallavolikogu revisjonikomisjonile ei anta dokumente ühe kahtlase ehitushanke kohta,“ põhjendas Harju Elule opositsiooni liider Siim Pohlak umbusaldamist. Lisaks on tema sõnul probleemid hangete läbiviimisega, seadusega nõutud hankeplaan on siiani koostamata ja probleemid on ka välisel rahastusel renoveeritud objektidega, millest ühe osas on vald juba saanud hankega seotud küsitavuste tõttu tagasinõude. 

Probleemiks on olnud ka suhtumine Kose gümnaasiumisse ja vallapoolse visiooni puudumine gümnaasiumi tuleviku osas.

Sõna saanud senine vallavanem Demis Voss ei nõustunud esitatud etteheidetega. 

„Ma pole nõus, et juhtimiskvaliteet on madalseisus. 2023. aasta lõpus viisime läbi elanike rahulolu küsitluse, millega saab tutvuda Kose valla kodulehel. Viimati tehti samasugune küsitlus 2019. aastal. Rahulolu vallajuhtimise osas on kõikides küsitud juhtimis-
alastes aspektides paranenud ja siin taga on mitmeid tegevusi, mis soodustavad kaasamist, koostööd ja info liikumist,“ kõneles Demis Voss vallavalitsuse kaitseks.

Protokollis seisab: „Hääletustulemusega 10 poolt, 0 vastu, 2 ei hääletanud võeti vastu Kose vallavolikogu otsus […] umbusalduse avaldamisest nii Kose volikogu esimehele kui vallavalitsusele.“

Kogu selle valimisperioodi ehk 2,5 aastat Kose valda juhtinud Demis Voss jätkab vallavanemana 3. maini, mil toimub uus volikogu, kus valitakse uus esimees ja vallavanem.

Volikogu liige, Kose gümnaasiumi direktor Martin Medar teatas Harju Elu küsimuse peale vallapoolse visiooni puudumisest Kose gümnaasiumi osas, et annab omapoolsed vastused 3. mail, pärast volikogu istungit.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.