Korteriühistud peavad hakkama mõtlema elektriautode laadimisvõimalustele (0)
Article title
Foto unsplash.com

Elektriautode arv Eesti teedel kasvab ja see tekitab vajaduse ka piisava laadimistaristu järele, eriti linnapiirkondades. Uutes arendustes on elektriautode laadimisjaamade loomine kohustuslik, siis varem ehitatud korterelamud peavad ise otsustama, kas nende majaelanikud vajavad laadimisjaamu või mitte.

„Elektriautode liisingu maht on meie andmetel aastaga kasvanud üle kahe korra. See on selge märk sellest, et elektriautod on järjest suurema populaarsuse tõttu tõusmas esiplaanile. Korteriühistud peaksid juba praegu mõtlema tulevikule ja tagama, et nende parkimisaladel on piisavad laadimisvõimalused,“ kommenteerib teemat SEB liisingujuht Rein Karofeld.

ABB elektriseadmete üksuse juht Märt Kostabi tõstab esile laadimisjaamade kvaliteedi ja tulemuslikkuse teemat: „On oluline, et laadimisjaamad oleksid kvaliteetsed, kiired ja turvalised. Korteriühistud peaksid valima seadmeid, mis on tulevikukindlad ja suudavad kohaneda kasvava nõudlusega. ABB on valmis pakkuma lahendusi, mis toetavad nii elektriautode kasutajate kui ka korteriühistute vajadusi.“

Elektriautode üha kasvav populaarsus tõstab esile vajaduse suurema ja parema laadimistaristu järele kogu Eestis. Korteriühistute jaoks on see võimalus näidata oma pühendumust keskkonnasõbralikkusele ja pakkuda kinnisvaraomanikele lisaväärtust.

„Näeme, et meie roheline mikrolaen, mis on just loodud laadimisjaamade ning päikesepaneelide soetamiseks ja paigalduseks, on järjest enam populaarsust kogunud ka korteriühistute seas. See näitab, et korteriühistud kas mõtlevad elektriautode arvukuse kasvu peale või on see vajadus juba käes,“ täiendas teemat Maarja-Maria Aljas, SEB ärikliendi segmendijuht.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.