Kernu tenniseväljak – habemetutita, annetuste toel (0)
Article title
Enn Karu koos noorte tennisehuvilistega linti läbi lõikamas. Jälgib spordikohtunik Hannes Reinvald.

Võidupühal avati Kernus tenniseväljak. Et samas lähedal on ka kergejõustikustaadion, siis võib kõnelda juba väikesest Kernu spordirajatiste kompleksist.

“Idee rajada Kernu külla tenniseväljak tuli meie kandi legendaarsel sporditegelasel ja -pedagoogil Kaljo Põldarul,” kõneles teine selle kandi legend, tänaseks kadunud Kernu valla ainukene vallavanem Enn Karu (oli vallavanem selle sünnist 1993. aastal kuni ühinemiseni Saue vallaga aastal 2017).

Läinud sügisel alustatigi esimeste mullatöödega. Ilma ehitusloata. Polnud isegi õiget projekti, rahast rääkimata. Sellise teo eest ähvardati kõrgemalt poolt Vanal Karul käed raudu panna, et ta loata tegutseda ei saaks.

Vastavatud tenniseväljak. Fotod Heino Laiapea 

Tegelikkuses leiti aga seal kõrgemal pool ehk Saue vallamajas võimalus kõik vajalikud dokumendid ja kooskõlastused kiiresti vormistada.

Ka stardiraha leiti – vallalt saadi stardirahaks 3200 eurot.

Oma panuse katuserahaga andis ka Kernu põhikooli vilistlane, praegu Keskerakonnas tooni andev Jaanus Karilaid. Siis leidsid võimaluse katuserahadega toetada ka Isamaa ja EKRE. Nii korjati nii-öelda poliitilist raha kokku 26 000 eurot.

Teist sama palju korjati kokku annetustena ettevõtetelt ja eraisikutelt. Igal juhul võis tänavu kevadel projekti vedanud Enn Karu ennast kindlana tunda – ehitamiseks vajalikud dokumendid ja raha olid olemas.

Jaanipäeval, mil väljak oli kaetud Hollandi päritolu liivakattega, võis korraldada esimese, sponsorite turniiri.

Küsimuse peale, kas Enn Karu ehituse käigus kuskile ka oma habemetuti pistis, nagu ta tegi vallavanemana erinevatele hoonetele nurgakivi panekul, endine vallavanem ainult muigab.

Igal juhul on Kernu kant saanud tänu ühe mehe südikusele ühe spordirajatise võrra jälle rikkamaks. Ka ilma habemetutita.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.