Jüris peetakse aasta suurim jaanipidu (0)
Article title
Rae jaanituli 2023.

Aastaid on Jüri alevikus peetud Eestimaa üht suurimat jaanituld. Sel aastal on korraldaja, ansambli Meie Mees manager Emil Oja veendunud, et Eestimaa suurim jaanipidu peetakse 22. juunil Jüris, Rae valla keskuses.

„Kolm lava kõnelevad ise enda eest. Pealavale lisaks on meil memme-taadi lava ja siis veel chilliala – MixUp lava, kus DJ-d mängivad muusikat,“ kõneleb Emil Oja, kes on oma koduvallas jaaniõhtuid korraldanud aastast 2019. 

Üritus on tasuta

Külalisi oodatakse aasta valgeimal ööl Jürisse 15 000, korraldajad on selleks valmistunud ja valmis. „Üritus on kõigile tasuta, eks seegi anna lisapõhjuse tulemiseks,“ usub Emil Oja, kinnitades samas, et peapõhjuseks on ikkagi õhtu programm, mis rahvast tõmbab. Alates kella 18-st kuni südaööni esinevad pealaval järjepanu 2 Quick Start, Anne Veski, Koit Toome, Shanon ja Hunt. Artistide vaheaegadel toimuvad sangpommi ja köieveo võistlused, mida viib läbi Arlet Palmiste. Ürituse korraldamist toetab Rae vald.

Memme-taadi laval annab peole hoogu Eesti üks tuntumaid õhtujuhte, meelelahutaja Jaan Kirss, kes on korraga ka mitmekülgne muusik. MixUp laval täidavad õhtu üheksa erinevat DJ-d omavalitud muusikaga. Ka lastele mõeldud alal on oma õhtujuht ja programm. Lisaks pakuvad kõigile pinget ka tivoli atraktsioonid. Esinejate lavad on üksteisest piisavalt kaugel, segama teineteist ei hakata. Jaanitule plats on Jüri aleviku servas, Tallinna ringtee ääres. Nii et ruumi on kõigile piisavalt.

„Kuigi üritus on kõigile tasuta, siis ala on piiratud, sisenejaid kontrollitakse,“ kõneleb peakorraldaja Emil Oja, rõhutades, et oma alkoholi ja toiduga sisenemine on keelatud. Jaanitulel on rikkaliku valikuga toidutänav, kus on ka piisavas valikus erinevat keelekastet.

„Eelkõige on jaanipidu ikkagi kogupereüritus, mõelnud oleme kõigile vanuserühmadele,“ kinnitab Emil Oja, lükates ümber kuulduse, nagu peaks peole tulija end varasemalt registreerima. Ei pea!

Rae jaanituli 2023. 

Suvi ja Meie Mees

Kuigi Jüris kultusansambel Meie Mees üles ei astu, kinnitab ansambli manager Emil Oja, et suvi on meestel tööd täis. „Meie Mees, eesotsas oma frontman Aivar Riisaluga on heas vormis ja esinemispakkumisi on meil palju,“ räägib Oja. Jaanipidudega alustatakse 8. juunil Soomes seal elavatele eestlastele. Järgnevad jaanipäevapeod 21. juunil Rakveres, siis Valgerannas, Valgas ja Narva-Jõesuus.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.