Harjumaa mardipidu toimub reedel Rae koolimajas (0)
9. novembril hakkavad taas ringi jooksma mardisandid. Käimas on üle-eestiline mardisandijooksmine “Hakkame santima!” ja reedel toimuvad üle Eesti mardipeod. Harjumaa mardipidu toimub Rae koolimajas Vaskjala külas.

Kell 20.30 algaval peol kogunevad mardisandi seltskonnad ja mardi-sõbralikud seltskonnad. Lauldakse ja lustitakse pillimängu saatel. Kõik Mardid on oodatud!

Üle-eestilise sanditamisaktsiooni „Hakkame santima! käigus on juba toimunud sanditamiskombestikku tutvustavad koolitused, pärimuspeod. Laupäeval on Tartus tulemas rahvusvaheline sanditamiskombestikku avav konverents „Ukselt uksele, ajast aega“ ja pühapäeval Eesti Rahva Muuseumis suur tasuta kontsert ja perepäev.

„Hakkame santima!“ üleriigilist mardisandijooksmist veab eest Eesti Folkloorinõukogu koos Rahvakultuuri Keskusega ning see on osa Euroopa kultuuripärandi aasta sündmustest ning on ellu kutsutud selleks, et säiliksid meie enda mitmekesised sanditamistraditsioonid just perede, noorte ja teiste inimeste elavas kasutuses.

Sanditamisfestivali raames toimub ka kogumiskonkurss „Märka marti!“, oodatud on fotod, lühifilmid ja lood eestimaalaste kohalikust elavast maskeerimis- ja sanditamiskombestikust nagu mardi- ja kadrisandis käimine, sokujooksmine aastavahetusel, jõulu- ja vastlasandid. Lisaks on oodatud vanad fotod sealhulgas ka mitte enam elavas kasutuses olevast sanditamisest nagu näiteks hingesandid või sokujooksmine jõulude ajal. Töid saab esitada 5. detsembrini Euroopa kultuuripärandiaasta kodulehel www.parandiaasta.ee asuva „Märka marti“ kogumisvormi kaudu.

Täiendavat infot ja oma seltskonna saab üle-riigiliseks mardisandijooksmiseks panna kirja www.mardipaev.com.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.