Harjumaa Harrastusteatrite festival toimus tänavu Jõelähtmes (0)
Article title
Tiit Tammesson ja Taimi Saarma Jõelähtme LavaGrupi etenduses A. Kivirähk “Keiserlik kokk”. FOTO: Signe Valdmann.
Harjumaa Harrastusteatrite festival toimub üks kord aastas ja iga kord erinevas paigas. Tänavu oli festivali toimumispaigaks Jõelähtme rahvamaja ning 26.–27. oktoobril toimunud teatrimaratonil toodi vaatajate ette kümme etendust.

Žürii, kuhu kuulusid Kristiina Oomer, Tiit Alte ja Artur Raidmets, sõnul on harrastusteatrite tase läinud aastatega aina kõrgemaks ning kahe päeva jooksul nähtud etendused olid tõeline nauding nii vaimule kui meelele.

Järgmine harrastusteatrite festival toimub aastal 2020 Kosel.

Festivali lõppedes andis žürii välja järgmised preemiad ja tunnustused:

Peapreemiad

Grand Prix – Salme Teater (Tallinn) Jay D. Hanagan “Esimesed suudlused”. Lavastaja Jaanus Nuutre.
Laureaat – Jõelähtme LavaGrupp Andrus Kivirähk “Keiserlik kokk”. Lavastaja Maie Ramjalg.
Laureaat – Kuusalurahva Teater Andrus Kivirähk “Aabitsakukk”. Lavastaja Tõnu Tamm.
Parim naispeaosa – Sandra Haljaste, Maardu teatrist “Veer ja Špaga”, lavastuses “Ma ja Sa”. Autor Janno Puusepp, lavastajad Essenia Antropova ja Oleg Radtsenko.
Parim naiskõrvalosa – Inge Lukme, Kuusalurahva Teater, lavastuses “Armastus, Pulm ja Abielu ehk Tulusaks juhatuseks ja Lõbusaks AjaWiiteks Noore-Rahwale”. Lavastaja Tõnu Tamm.
Parim meespeaosa – Tiit Tammesson, Jõelähtme LavaGrupp, lavastuses “Peegli valguses”. Autor Janno Puusepp, lavastaja Jane Lauter.
Parim meeskõrvalosa – Andres Õis, Kose näiteselts “Kikerdis”, lavastuses “Lullatoorium” Margus Kobingu “Lullatoorium” ja “Lullatoorium 2” ainetel. Lavastaja Maie Matvei.
Parim lavastaja – Jane Lauter, Jõelähtme LavaGrupp, Janno Puusepp “Peegli valguses”.

Eripreemiad

Kuusalurahva Teater – Stiilse ajarännaku eest lavastuses “Armastus, Pulm ja Abielu ehk Tulusaks juhatuseks ja Lõbusaks AjaWiiteks Noore-Rahwale”. Lavastaja Tõnu Tamm.
Timofei Golovatõi Maardu teatrist “Veer ja Špaga” – näitleja- ja lavastajatöö eest lavastuses “Selja taga”. Autor Annely R. Kallo.
Kose näiteselts “Kikerdis” – Suurepärase luuleteatri ja huumori eest, lavastuses “Lullatoorium” Margus Kobingu “Lullatoorium” ja “Lullatoorium 2” ainetel. Lavastaja Maie Matvei.
Wäike TantsuTeater MERI – Anderseni loo tantsukeelde tõlkimise eest lavastusega “Võitmatu Tinasõdur”. Lavastaja Merike Kahu.

Näitlejapreemiad

Maarja Korstnik ja Rainer Miller– Salme Teater (Tallinn) Jay D. Hanagan “Esimesed suudlused”. Lavastaja Jaanus Nuutre.
Taimi Saarma – Jõelähtme LavaGrupp Andrus Kivirähk “Keiserlik kokk”. Lavastaja Maie Ramjalg.
Aare Lepiksaar – Viimsi Muusikaliteater, koguperemuusikal “Tahan olla suur”. Lavastusmeeskond Mati Aid, Kaari Sillamaa, Kristel Pedak, Kirsi Rannaste, Kalle Erm.
Mariliis Lill, Salome Laev ja Aivar Vadi – Kiili Harrastusteater Al. Galini “Sirena ja Victoria” ainetel lavastuses “Lisateenistus”. Lavastaja Ellen Teemus.

Festivali Grand Prix’i võitsid Salme Teater (Tallinn) etendusega Jay D. Hanagan “Esimesed suudlused”. Lavastaja Jaanus Nuutre. Näitlejad Maarja Korstnik ja Rainer Miller pälvisid ka näitlejapreemiad. FOTO: Signe Valdmann. 

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.