E-Profiil paneb Paldiskis kokku hiigelkraanasid (0)
Paldiski raudteejaama lähedal asuvas E-Profiili suures montaažitsehhis pannakse kokku nafta- ja gaasitööstuse kraanasid ning puurimisseadmeid. Märtsikuust alates saab Põhjasadamas neid seadmeid ka katsetada, lähiajal plaanitakse ehitada veel teinegi tootmishall.

“1999. aastal keskendusime metallkonstruktsioonide, nagu mahutid, korstnad jms, tootmisele. 2005. aastast oleme spetsialiseerunud nafta- ja gaasitööstuse suurte, raskete ja keeruliste seadmete ning metallkonstruktsioonide tootmisele,” seletab E-Profiili juhatuse liige müügijuht Argo Pakkas. Kümme aastat tagasi tekkis kontakt maailma suurima nafta- ja gaasitööstuse tehnikat müüva ettevõttega National Oilwell Varco. Toona telliti E-Profiililt 74 hoiumahutit ja 10 survemahutit. Toodang läks Kaspia merele naftapuurimiseks. “Kuna projekt oli edukas, siis kohe järgmisena tellis sama firma meilt 400-tonnise tõstejõuga kraana. Sel ajal spetsialiseerusime kraanade ja puurimisseadmete tootmisele,” jätkab ta.

Kõrged kraanad

Ettevõtte keskus asub Tallinnas Valukoja tänaval, kuid pikka aega on tehtud koostööd Paldiski sadamatega. Eriti tihe on koostöö Põhjasadamaga. Veidi rohkem kui aasta tagasi alustas tegevust Paldiski tehas. “See on põhiliselt nähtud ette meie Tallinna tehases valmistatud seadmete kokkupanekuks. Paldiskis tehakse mehaaniline lõppmontaaž, hüdraulika montaaž ja elektriinstallatsioonid,” räägib Pakkas hallis. See asub üsna raudteejaama lähedal. Samas kohas töötas aastakümnete eest Palmet, mis valmistas meremärke.

E-Profiili hiigelhallis käib kiire töö ja selles monteeritakse kraanasid. Neid võiks panna kokku ka Tallinnas, kuid kui kraana on kõrgem kui kuus meetrit, on väga keeruline seda Paldiskisse vedada. Seepärast käibki koostamine Põhjasadama kõrval, et kraanat saaks mugavalt laevale toimetada.
“Maailmaturul tegutsevatest tuntud ettevõtetest võiks mainida National Oilwell Varco, Technip, Cameron, Kenz Figee, ABB, Cargotec. Käesoleva aasta märtsist lisame oma teenuste nimekirja kraanade katsetamise National Oilwell Varcole,” ütleb Pakkas. Praegu valmib Põhjasadama seitsmenda kai juures katsetamispjedestaal. Edaspidi katsetatakse kõik kraanad enne lähetamist seal.

Kohalikud saavad tööd

Pakkase sõnul on Paldiski tehase palgal 30 töölist, neist üheksa on kohalikud. Töötajate arv peaks lähiaastatel kasvatama 100 inimeseni ning eesmärk on suur osa tööjõust leida linnast ja selle lähiümbrusest.

“Jätkuvad investeeringud Paldiski tehasesse ja lähiaastatel kerkib sinna veel üks tootmishoone. Uus tsehh on ette nähtud eriti suuremõõduliste toodete valmistamiseks ja kokkupanekuks,” tutvustab Pakkas tulevikuplaane. Väga hea ja konstruktiivne koostöö on olnud ettevõtte tegevuse käivitamisel linnavalitsusega. “Paldiski on väga ettevõtjasõbralik,” täpsustab mees.

AS E-Profiil on Eesti erakapitalil põhinev ettevõte, mis asutati 1997. aastal. Põhitegevusalaks oli siis fassaadikatte konstruktsioonide tootmine.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.