Armastad kanda punast tooni huulepulka? Kontrolli igaks juhuks üle, mida sinu huulepulk sisaldab (0)

Huulepulga kaunis punane toon saadakse tihti karmiinist, mida tähistatakse toote koostisosades nimedega, karmiin, kilptäi ekstrakt, Natural Red 4 või  C.l. 75470.

Karmiin on punane pigment, mida toodetakse enamasti purustatud emastest kilptäidest, töödeldes neid erinevate kemikaalidega: ammooniumi, naatriumkarbonaadi ja alumiiniumiga. Vajadusel lisatakse ohtlikest kemikaalidest ka tinakloriidi ja booraksit. Seega võib karmiin sisaldada erinevaid ühendeid, mis ei tohiks ka väikeses koguses inimese kehasse sattuda.

Alternatiivina kemikaalidele võidakse teda töödelda ka loomsete ainetega nagu munavalge, kalaliim ja želatiin. Kuid loomadest hoolivale inimesele pole see sugugi sobilik alternatiiv.

100 grammi karmiini saamiseks kulub 15 000 kilptäid (allikas: Vegan Shop) 
Karmiini võib leiduda:
  1. Huulepulkades
  2. Põsepunades
  3. Lauvärvides
  4. Šampoonides

Ainuüksi mõte surnud putukatest kosmeetikatoodetes on õõvastav, lisaks on karmiin ka tuntud kui allergiliste reaktsioonide põhjustaja ja mõnedele inimestele ka anafülaktilise šoki vallandaja.

Kuidas vältida karmiini oma kosmeetikatoodetes?

See on lihtne! Usalda VEGAN märgistusega tooteid või kontrolli toodete koostisosi. Kui leiad toote koostisosade nimekirjast karmiini, kilptäi ekstrakti, Natural Red 4 või C.l. 75470, saad selle ostmata jätta.

Allikad: Wikipedia, peta2

Rohkem infot julmusevaba kosmeetika kohta leiad Vegan Shopist.

 

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.