Mõisakooli kõrval asuv õppe- ja spordihoone valmib lõplikult jõuludeks. Kokku ligi 2,9 miljonit eurot maksnud ehitist on oodatud aastaid. Jaanuarikuust algavad saalis kehalise kasvatuse tunnid ja muu sportlik tegevus.
AS Parmeron alustas töid maikuus. Tänaseks on ehitamine lõppenud ning kadrilaupäeval, mil ajakirjanik külla saabub, sätib vaid Mööblieksperdi meistrimees viimaseid liiste ja plaate paika.
Vallavanem Mart Mets ütleb, et ehituse kogumaksumus on 2 847 848 eurot. Sellest erinevad toetused moodustavad 981 762 eurot. “Haridus- ja teadusministeerium toetus on 148 914 eurot ja “Kohalike avalike teenuste arendamise” kohalike omavalitsuse investeeringutoetuste kava (KOIT kava) toetus EAS-i kaudu 832 848 eurot,” ütleb Mets. Sellele lisanduvad mööbli ja muu inventari kulud. Ümmarguselt on spordi ja -õppehoone hoone maksumus kolm miljonit.
Vallarahvas külla
Õppe- ja spordihoone ehituse kavandamine algas 2006. Samal aastal viidi läbi riigihange ja leiti hoone projekteerija.
Hoonet ehitati aastatel 2007-2008, kuid see jäi lõpetamata. Vahepealsed aastad on vald otsinud mitmelt poolt rahastust. Mullu juunikuus eraldas regionaalminister Siim Kiisler oma käskkirjaga õppe- ja spordihoone ehitamiseks raha. “Jõudsin valmimise ära oodata. Teisel vallavanema ajal sai alustatud ja kolmandal on valmis,” muheleb Mets.
Vallavanema sõnul saab rahvas tulla jõulude paiku spordisaali, abiruume ning klasse ise vaatama.
Lindilõikamist plaanis pole.
Millised ruumid on vastvalminud mitmevärvilises hoones? Ehitis koosneb spordi- ja klassiruumide osast. Peauksest sisse astudes tervitab külastajaid fuajee. Selle taga asub avar saal mõõtmetega 25×33,8 meetrit. Ruum annab võimaluse mängida normaalsuurusega väljakutel korv- ja võrkpalli. “Saali saab kardinaga poolitada ning siis on saalis kaks võrkpalliplatsi,” ütleb Mets.
Antakse õpetust
Saali otsaseinast avanevad uksed riietusruumidesse. Samas on ka tualetid ja duširuumid. Tüdrukute poolel on 11 ja poiste poole 10 dušikabiini. Kõrval on tulevane jõusaal. Samas tiivas on väike katlamaja, mida köetakse pelletitega. Lisaks spordi- ja õppehoonele saab sealt sooja ka mõisakooli peahoone. Rajatud on ka invatualett, puhastusseadmed ja kütuseruum.
Fuajeest maantee suunas asub klasside osa ning seda saab spordipoolest ustega eraldada. “Siin hakkavad õppima 1.-3. klass. Olemas on kaks tööõpetuse klassi, õpetajate tuba, rõivistu, tualetid ning koridor vahetunnis jalutamiseks,” tutvustab Mart Mets.
Algklasside ruumid sisustakse mööbliga järgmise aasta 1. septembriks. Aga tööõpetusklasside sisustus saabub järgmise aasta alguses ning viimasel õppeveerandil saab seal juba õpetust jagada.