Üle 30 aasta esimene kortermaja Kehrasse (0)
Article title
Arendamisel olev ridaelamute elurajoon Uus-Järvekülas, kus arendajaks on Invego. Foto Invego

Kehra linna pole viimase 30 aasta jooksul ühtegi kortermaja ehitatud. Nüüd on neid ehitamisel kogunisti kolm, igas majas 15 korterit. Arendust veab tuntud Saaremaa ettevõtja Tullio Liblik oma ettevõttega Saarte Investeering OÜ.

„Oleme mitmele poole ehitanud, kõige rohkem muidugi Saaremaal,“ ütleb Tullio Liblik. Hiljaaegu valmis Saarte Investeeringul Kuressaare kesklinnas elukondlik hoone. Kaugem paik, kus saarlased ehitanud, on Läti. Imantas sai just valmis 61 korteriga elamu. Veel on Saarte Investeering ehitanud Rae valda ja Paide linna. Nüüd ehitatakse siis Kehra linna, kus pole viimase 30 aasta jooksul, täpsemalt Eesti taasiseseisvumisest alates, ühtegi kortermaja ehitatud.

„Ei maksa arvata, et inimesed siin elada ei taha. Valmivas majast on suurem osa kortereid juba müüdud. See julgustas ka teise maja vundamendiga alustama,“ ütleb Tullio Liblik. „Enamik, kes Kehrasse uude majja korteri ostavad, on kohalikud,“ teab korterimüügiga tegelev maakler Gerly Nael.

Kohalikud inimesed ostavad Kehrasse uue elamispinna väga erinevatel põhjustel. Mitu ostjat on vanemad inimesed, kes seni elanud eramajas. Aga kuna maja ülalpidamine hakkas üle jõu käima, müüdi eramu ja osteti korter. Mõni tahab aga ka oma senise eluaseme lihtsalt kaasaegsema vastu vahetada.

„Tullakse ostma ka Tallinnast. Mitu noort peret, kellel Tallinna uusasumisse korteri soetamine käib üle jõu, on avastanud enda jaoks Kehra. Nemad on reeglina suurema korteri ostjad. Müüakse oma Tallinnas olev kinnisvara maha ja ostetakse siia,“ räägib Gerly Nael. Rõhutades, et suur tähtsus on rongiühendusel Tallinnaga. Kehrast jõuab Ülemiste Citysse, kus on palju töökohti, 20 minutiga.

„Ja eks me harjusime koroona ajal ka kodukontoris töötama,“ märgib Gerly Nael, kes on rohkem kui 10 aastat maakleritööd teinud. Esimesse majja saavad ostjad jõuludeks sisse. Gerly Naelal käib juba teise maja müük. Ja arendaja Tullio Liblik mõtleb kolmanda maja ehitamisele Kehras. Krunt on juba olemas.

Tullio Liblik. 
Kinnisvara hinnavõrdlus

• Mustamäe: müüdi 666 korterit, keskmine ruutmeetri mediaanhind 2485 eurot.
• Keila: müüdi 87 korterit, keskmine ruutmeetri mediaanhind 2304 eurot.
• Saue linn: müüdi 34 korterit, keskmine ruutmeetri mediaanhind 2448 eurot.
• Saku vald: müüdi 43 korterit, keskmine ruutmeetri mediaanhind 2040 eurot.
• Kiili vald: müüdi 108 korterit, keskmine ruutmeetri mediaanhind 2596 eurot.
• Rae vald: müüdi 232 korterit, keskmine ruutmeetri mediaanhind 2759 eurot.
• Kehra linn: müüdi 22 korterit, keskmine ruutmeetri mediaanhind 1047 eurot.
• Kose vald: müüdi 24 korterit, keskmine ruutmeetri mediaanhind 1245 eurot.

Võrreldud on hindu 2023. aasta esimesel poolaastal. Allikas maa-amet.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.