Ulatuslikud teetööd raskendavad liikumist (0)
Tee-ehitus ning vihmane ilm on halvendanud remondijärgus lõikude läbitavust sedavõrd, et Keila linn on kutsunud sotsiaalvõrgustikus elanikke vältima Paldiski maanteed Kumnast Hüüru suunas.

Paldiski maantee Kiia-Keila ning Valkse-Kloogaranna lõikude puhul on põhiosas tegemist teekatte remondiga. Maanteeameti avalike suhete peaspetsialist Allan Kasesalu sõnul on tööde täitmisaeg viimase puhul 11 kuud alates tööde algusest: “Ehitaja peab arvestama, et esimene asfaltbetoonist kiht peab olema paigaldatud 45 päeva jooksul alates freesimistööde algusest.”

Viimastel päevade tugevad vihmasajud on aga tee-ehitust segama hakanud. Auklikest ning raskesti läbitavatest lõikudest on kirjutatud nii sotsiaal- kui ka tavameedias.

“Vihmaga ei ole kahjuks võimalik teed hööveldada. Objektil käivad mullatööd, tekkival pinnasekihil puudub piisav kandevõime ning see pritsitakse juba mõne veoki poolt aukudest jälle välja. Töövõtja poolt toimub lokaalsete pehmeks läinud liivakohtade freesitud asfaldimaterjaliga parandamine. Tekkinud situatsiooni tõttu on ehitusobjektil nihutatud kompleksstabiliseerimise aeg,” ütles maanteeameti esindaja Ene Raidur BNS-ile.

Tekkinud suurte löökaukude tõttu on maanteeametile laekunud teateid sõidukite lõhkumisest probleemsetele lõikudel. BNS-i andmeil otisvad maanteeameti Põhja regioon ja töövõtja võimalusi soovitusliku ümbersõidu korraldamiseks teatud sõiduki liikidele, et vähendada remondiobjekti koormust.
Ehitustööd Kiia-Keila lõigul peaksid lõppema tänavu oktoobris. Töötsoonis on kiiruspiirang 30 km/h. Üks sõidusuund on suletud, vajadusel kasutatakse reguleerijaid või foore ning ooteaeg tööpiirkonnas on kuni 5 min.

Valkse-Kloogaranna lõik valmib eeldatavasti 2015. aasta juulis. Liiklust korraldavad samuti reguleerijad ja foorid ning tööde piirkonnas on sõidukiirust piiratud.
Ülevaate kõikidest teetöödest leiab maanteeameti liiklusinfo rakendusest aadressil tarktee.mnt.ee.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.