Tallink sisustab hoolekandeasutusi mööbliga (0)
Article title
Tallink City mööbel Ämari tugikeskuse teisel korrusel. Foto Marju Piirimägi

Kitsikusse sattunud Tallinki laevakompanii otsustas ulatada abikäe hoolekandeasutustele. Ettevõttele kuuluva Tallink City hotelli mööbel läheb taaskasutusringile üle Eesti. Teiste seas on saajaks mitmed Kuusalu valla ja Lääne-Harju valla asutused.

Koroonakriisi venimise tõttu otsustas Tallink juulikuus, et ettevõtte Tallink City hotellis alustatakse 1. septembril remondiga. See tähendas hotelli 332 numbritoa, aga ka fuajee, baaride ja restorani tühjendamist sisustusest.

Et hotelli voodid, lauad, toolid, tugitoolid, tumbad, diivanid, riiulid, peeglid, kapid, voodikatted ja kardinad ei lõpetaks prügimäel, vaid leiaks taaskasutust, võttis laevafirma 6. augustil ühendust sotsiaalministeeriumiga ning pakkus ministeeriumi allasutustele abi korras Tallink City mööblit.

Abisaajate hulgas olid Kuusalu toetatud elamise teenuse maja, Lääne-Harju vald, Hageri hooldekodu, Nõo Vabatahtlik Päästeselts, Koeru hooldekodu, Türi noortekodu ja sotsiaalmaja, Lõuna-Eesti hooldekeskus, Maarjamaa Kodud OÜ, Kiisupere lasteaed, SK Meduus ja mitmed teised.

Mida pakuti Kuusalule?

Mida siis konkreetselt Harjumaa abivajajatele jagati? “Kuusalu vald sai meilt 28 üheinimese voodit, kaks kaheinimese voodit, neli diivanit ja tugitoole,” teatab Tallinki kommunikatsioonijuht Katri Link.

Asjadel käis 7. septembril järel Kuusalu valla teede- ja majandusspetsialist Madis Praks. Need viidi Kuusalu keskväljakul paiknevasse toetatud elamise teenuse majja, samuti valla erinevatesse sotsiaalkorteritesse.

Tänavu augustis valminud Kuusalu toetatud elamise teenuse majja viidi neli diivanit, üks kaheinimese voodi, kolm tugitooli. Seitse voodit jõudsid sotsiaalkorteritesse. “Osad voodid on veel Kuusalu vallavalitsuse laos laiali vedamata,” selgitab Praks.

“Mööbliesemete kvaliteet on hea. Kui vaatame keskmist hinda esemetel, siis minu hinnangul on nende väärtus kokku ca 3000–5000 eurot. Oleme väga tänulikud Tallinkile,” rõhutab Praks.

“Eriti tänulikud oleme voodite eest, sest kui meie sotsiaalkorterites inimesed vahetuvad, on voodid tihtilugu väga õnnetud ja kulunud. Seetõttu olid saadud voodid meile suureks abiks,” lisab Praks.

Ülejäägid Lääne-Harjule

18. augustil võttis Tallink ühendust Lääne-Harju vallavalitsusega. Esemed ise jõudsid kohale 10. septembril suurte veoautodega. “Kuna me olime vist viimased, kes hotellis asjade järel käisid, siis võtsime kaasa kõik, mis üle jäi,” meenutab vallavanema nõunik Marju Piirimägi.

Lääne-Harju valda toodi 25 ühekohalist voodit, 25 ilma külmikuta minibaarikappi, 25 kirjutuslauda, 100 tooli. Lisaks veel viis madalat ja rasket lauda hotelli fuajeest, neli peeglit, laudu hotelli ööklubist, samuti kardinaid.

Enamus Tallink City voodeid, kappe, laudu, peegleid ja kardinaid, mis Lääne-Harju valda toodi, leidis koha Ämari tugikeskuse teise korruse tubades. Aga mitte kõik.

Näiteks kümme tooli ja mõned väikesed ümmargused lauad leidsid uue kodu vallavalitsuse puhketoas. Kümme tooli jällegi toodi Lääne-Harju huvikeskuse Paldiski noortetuppa.

“Ülejäänud toolid alles ootavad laiali jagamist,” selgitab Piiirimägi.

Hotelli kardinatest valmistatakse järgmiseks aastaks ligi 10 000 poekotti, mida hakatakse inimestele tasuta jagama.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.