Täna algas registreerimine augustis ja septembris erinevates väeosades toimuvatele töövarjupäevadele, kus 15–25-aastased neiud saavad üheks päevaks astuda ajateenija rolli.
Töövarjupäevade eesmärk on tutvustada noortele naistele väljaõpet ja elamistingimusi ajateenistuses ning karjäärivõimalusi kaitseväes.
Kaitseminister Kalle Laaneti sõnul tunneb üha enam naisi huvi ajateenistusse astumise vastu, ent teadmatus, müüdid ja hirmud takistavad ajateenistusse asumist.
“Töövarjupäevad annavad realistliku ülevaate, missugune näeb välja ajateenija argipäev otse põllult ning on väga hea võimalus, et maha võtta hirme mitte hakkama saamise pärast,” ütles Laanet.
Kaitseväejuhataja kindralleitnant Martin Herem rõhutas, et ligi 60 protsenti ajateenistuse läbinud naistest jätkab karjääri kaitseväes. “Naised saavad kaitseväes hakkama ja parim võimalus selles veendumiseks on tulla ja teha kaasa ajateenija argipäev,” ütles ta.
“Naistel on meestega võrdne võimalus panustada kodumaa kaitsesse, teenides ükskõik millisel ametikohal kaitseväes,” lisas Herem.
Ta märkis, et ajateenistuse läbimine arendab edasises elus igal juhul kasuks tulevaid oskusi – näiteks distsipliini, juhtimise ja meeskonnatöö oskust, otsustusvõimet, ellujäämisoskusi, strateegilist ja kriitilist mõtlemist ning enesekindlust.
Töövarjupäevad kestavad 8 kuni 12 või 24 tundi ning toimuvad õhutõrjepataljonis ja Viru jalaväepataljonis, Kuperjanovi jalaväepataljonis, küberväejuhatuse staabi- ja sidepataljonis ja strateegilise kommunikatsiooni keskuses, sõjaväepolitsei vahipataljonis ning logistikapataljonis. Töövarjuna mereväes saab lisaks sõduri baaskursusel osalemisele tutvuda ka laevaga, kus ajateenijad elama hakkavad.
Viimastel aastatel on naiste ajateenistuse teabepäevadest ja töövarjupäevadest osa võtnud kokku üle 1500 neiu.
Töövarjupäevade täpsed kuupäevad, väeosad ja registreerimise info.
Naisajateenijate ja -kaitseväelaste elukorraldusega saab tutvuda ka Eeva Esse juhitud veebisaates “Naised vormi”.
Lisainfo press@kaitseministeerium.ee