

Nii nagu igal aastal, on jällegi aeg sealmaal, et osa saada Merepäevade melust. Sel aastal toimub festival 11.–13. juulil ja juba 17. korda. Festivali programm on aastast aastasse üha põnevam!
Igal aastal toimuvat ja rahva südameis oma koha leidnud suurt merepidu ehk Merepäevi korraldatakse Tallinnas alates 2008. aastast, mil esmakordselt ühendasid jõud Tallinna linn, Tallinna sadam, Eesti meremuuseum ja Eesti ajalooliste laevade selts, et luua linnarahvale pääs merele.
Rikkalik muusikaelamus igas päevas
„Mullu anti üritusele aga juba uut hoogu, kui merepäevade raames toimus Tallinnas rahvusvahelise purjeõppeorganisatsiooni Sail Training’u poolt ellu kutsutud regatt Tall Ship Races 2024, mida on Tallinnal taas rõõm võõrustada aastal 2028,“ rõõmustab Tallinna kultuuri- ja spordiameti turundusjuht Auris Aleksandrov.
Selleaastasel Merepäevade festivalil pööratakse rohkem tähelepanu mereohutusele ja -turvalisusele.
Tänavu avatakse Merepäevad 11. juulil ehk reede õhtul toimuva kontserdiga Vanasadama kruiisialal Uno Loop 70, kus esinevad Tallinna politseiorkester ja solistid Uku Suviste ja Helin-Mari Arder. Kolme päeva jooksul võib festivalil kohata ka ohtralt muusikalisi etteasteid sellistelt kooslustelt nagu 2 Quick Start, Väikeste Lõõtspillide Ühing, Metsatöll, Kukerpillid, Vaiko Eplik ja Mari Jürjens, Jäääär, Curly Strings, Stefan, Põhja-Tallinn, Vennaskond, Frankie Animal, Mustad Kolonelid, Maarja-Liis Ilus, Estonian Voices, Lauri Saatpalu ja Peeter Rebane, Paul Neitsov, Sander Mölder, Johanna Marie Kork, Kangelased, Elis Loik Duo, Tõnu Timm ja Jaanus Nõgisto. Kõlamas on muusikat seinast-seina, mõnusat meeleolu loob neist igaüks!
Tegevusi jagub kõigile
11.-13. juulil toimuval festivalil saavad üritustest rõõmu tunda nii suured kui ka väikesed külastajad: pealinna saabuvad uudistamiseks ja lahesõitudeks külalislaevad, sadamate vahel liigub meretakso, esinevad Eesti tuntud artistid ning sadamates on tihe elamus- ja spordiprogramm. „Ühtekokku leidub tegevusi viite Tallinna sadamasse (Tallinna Vanasadama kruiisiala, Lennusadam, Noblessneri sadam, Kalevi jahtklubi ja Kalaranna kvartal),“ kõneleb Aleksandrov.
Selle aastasel Merepäevade festivalil pööratakse rohkem tähelepanu mereohutusele ja -turvalisusele. „Näiteks on programmi raames võimalik pealtvaatajatel laupäeval,
12. juulil, Lennusadama alal näha merepääste demonstratsioonõppust helikopteri, patrull-laev Pikne ja päästejeti osalusel või pühapäeval,
13. juulil, Vanasadama kruiisialal jälgida vees olevast autost inimeste päästmise demonstratsioonõppust. Samuti tutvustavad mereohutusega seonduvat festivalil igapäevaselt Kakumäe vabatahtlikud merepäästjad,“ kirjeldab Aleksandrov põgusalt programmi.
Ära ei ole unustatud ka kõige pisemaid festivalikülastajaid! Näiteks toimub 10.-12. juulini Eesti meremuuseumi laste linnalaager, kuhu saab registreerida aadressil www.tallinnamerepaevad.ee. Lisaks on igapäevaselt Lennusadamas avatud Mereröövli lasteala, kus toimuvad mitmesugused võistlused ja tegevused igas vanuses lastele. Lõbustuspark toob kindlasti oma atraktsioonidega elevust ning lasteteater põnevust. Samuti esineb Vanasadama kruiisialal lastele kontserdiga näiteks Lolala Muusikamaa.
Loomulikult ei puudu ka sellelt festivalilt maitseelamused – nautida saab nii aasiapärast tänavatoitu kui ka suve juurde käivat grillitud toitu, kui minna uudistama kalagrillipeole Vanasadama kruiisialal 12. juulil. Kes soovib aga ise kokkamise nippe kõrva taha panna, saab osa võtta kalakokkade õpiköögist Lennusadama alal.
Kogu merepäevade programm on leitav: https://www.tallinnamerepaevad.ee/programm →