Kurnasse uudne kaubanduspark (0)
Article title
Uus kaubanduspark Kurnas avab uksed 24. augustil. Foto erakogu

Tallinna ringteel IKEA kaupluse kõrvale ehitatava Kurna Pargi ehitustööd on lõpusirgel. Eestis uudse kontseptsiooniga kaubanduspark, millesse tuleb ka maailma ühe juhtiva spordikaupade müüja Decathloni pood, avatakse 24. augustil.

Kurna kaubanduspargi müügipind on 20 000 ruutmeetrit, selle ankurrentnik on Decathloni kõrval Selveri hüpermarket. Kokku on kaubanduspargis 15 kauplust. „Hetkeseisuga on ehitustööd jõudnud lõpusirgele ja peatselt algab Kurna kaubanduspargi kaupluste sisustamine,“ rääkis kaubanduspargi arendaja, Tallinn Retail Park Development OÜ juhatuse liige Barry Nabuurs. „Kõik kauplused avavad külastajatele uksed augustikuu viimase nädalavahetuse eel, 24. augusti keskpäeval.“

Kaubanduspargis avab oma esimese kaupluse Eestis enam kui 50 riigis 1700 kauplust omav maai lma suurim spordikaupade müüja Decathlon. „Kurnas avatav Decathloni pood on suurim omalaadne Eestis ja ka terves Baltikumis,“ lausus Decathloni Tallinna juht Ivan Kiss. „Pakume üle 10 000 erineva liigi spordi- ja vaba aja veetmise tarbeid. Lisaks on sarnaselt teistele Decathloni kauplustele meie poe ees kõigile tasuta kasutamiseks pallimängualad, padeliväljak ning laste jõuväljak. See rõhutab meie fookust aktiivsele elustiilile. Spordiplatsid on abiks just noorema põlvkonna kaasamisel, muutes ostukogemuse nauditavaks.“

Kurna Park on rajatud kaubanduspargi (inglise keeles retail park) kontseptsiooni alusel, mis tekkis USA-s ning on viimastel aastatel kogunud jõudsalt populaarsust ka Euroopas, ka meie lõunanaabrite juures Lätis ja Leedus. „Kaubandusparkide suurim eelis tavapäraste kaubanduskeskuste ees seisneb nende lihtsuses ja seetõttu väiksemas kulubaasis – puuduvad suured aatriumid ja mitmekorruseliste hoonete eskalaatorid,“ kirjeldas Barry Nabuurs.

„Nii meie kogemus Lätist ja Leedust kui ka asjaolu, et kogu kaubanduspark sai rentnikega kaetud sisuliselt juba enne ehituse algust viitavad sellele, et ka Eestis on sellisel kontseptsioonil väga selge potentsiaal.” Kaubanduspargi eripära on, et kõik kauplused on ligipääsetavad otse parklast ning asuvad tänavapinnal – seega saab ostja minna täpselt endale meelepärasesse poodi. Kurna Pargi rentnikud on Selveri ja Decathloni kõrval veel spordikaupade müüjad Sportland ja Nike, lastekaupade müüja Baby City/Toy City, riiete- ja moebändid Sinsay ja Takko, moe- ja sisustuskaupade müüja Pepco ning sisustuskaupade müüja Alan Deko. Samuti on esindatud Apotheka ja Pet City ning Riketsi lillepood.

Barry Nabuurs. 

Barry Nabuurs, Tallinn Retail Park Development OÜ juhatuse liige, arendaja: me ei konkureeri teiste keskustega

Peagi avate uue suure kaubanduskeskuse IKEA poe lähedal Kurnas, mitte kaugel Tallinnast. Tallinnas on palju suuri kaubanduskeskusi. Miks otsustasite rajada kaubanduspargi just Tallinna lähipiirkonda?

Otsustasime seda teha IKEA tõttu. IKEA on maailma edukaim jaemüüja. See on tõstnud piirkonna potentsiaali teistegi müüjate ja kaupmeeste jaoks.

Mille poolest Kurna kaubanduspark senistest kaubanduskeskustest erineb?

Kurnas ei ava uksed mitte tüüpiline kaubanduskeskus, vaid pigem kaubanduspark, kuhu suurest ja mugavast parklast on individuaalsed sissepääsud erinevatesse kauplustesse.

Millised ettevõtted saavad uues kaubanduspargis rentnikeks?

Meie ankurrentnikud on Selver ja Decathlon. Meil on ka Baby City, Toycity, Sinsay, Nike, Alan Deko, Pepco, Takko ja teised.

Mis teeb spordikaupade jaemüüja Decathloni eriliseks?

Decathlon on maailma suurim spordikaupade jaemüüja. Nad pakuvad suurt valikut soodsa hinnaga spordikaupu kõikide spordialade jaoks. Nad on olnud väga edukad, pakkunud külastajaile huvi ja ostmisrõõmu ka Lätis ja Leedus. Usun, et ka paljud Eesti spordihuvilised saavad nende püsiklientideks.

Kust loodate uude kaubanduskeskusesse külastajaid saada?

Kogu ümbruskonnast – Tallinnast, Rae ja Kiili vallast. Küllap sõidetakse kohale kaugemaltki, meil on ju väga hea asukoht Tallinna ringteel.

Praegu on Kurnast mitte kaugel olevas Ülemiste keskuses katusealust pinda ligikaudu 100 000 ruutmeetrit. Kurna kaubanduspark on viis korda väiksem – on Teil rääkida edulugu Baltimaadest, et selline kontseptsioon töötab?

Meil on sarnaste rentnike puhul mitu edukat näidet tuua: kontseptsioon töötab edukalt nii Vilniuses (Nordika) kui ka Riias (Saga). Kurnale sarnased kaubanduspargid töötavad edukalt Klaipedas (Liepu 81) ja Vilniuses (UNA). Me ei ole keskendunud moekaupadele ja seega ei konkureeri me Ülemiste keskusega.

Ülo Russak

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.