Viis Harjumaa kooli on direktorita (0)
Lühikese ajaga on ametist lahkunud kolme suure gümnaasiumi – Viimsi, Kiili ning Saku – direktorid. Veebruarist on juhita ka Keila ühisgümnaasium ning Raasiku põhikool.

5. märtsil andis lahkumisavalduse Viimsi keskkooli direktor Ene Koitla. Tema viimane tööpäev oli 6. märtsil, naine sai ametisse alles eelmise aasta sügisel. 23. märtsi Harju Elus selgitas Viimsi vallavanem Siim Kallas Harju Elus lahkumise põhjuseid. “Meie teada oli tegemist inimestevaheliste vastuoludega,” ütles Kallas.

Viimsi koolijuhi kohuseid täidab 1. augustini keemiaõpetaja Peeter Sipelgas. Uue direktori leidmiseks on kuulutatud välja konkurss.

Koolijuht ministeeriumi

14 aastat Kiili gümnaasiumit juhtinud Mihkel Rebane töötab alates 2. aprillist haridus- ja teadusministeeriumi üldhariduse osakonna juhatajana. “Koolijuhi kohuseid täidab kuni uue direktori valimiseni õppealajuhataja Ruth Pekkenen. Konkurss uue koolijuhi leidmiseks on välja kuulutatud, ” ütles Kiili vallavanem Aimur Liiva Harju Elule.

Avalduste esitamise tähtaeg on 1. mai ja uue koolijuhi valib 7-liikmeline komisjon. Sinna kuuluvad teiste hulgas ka õpetajate, lapsevanemate ja kohalike ettevõtjate esindaja.

Saku otsib direktorit

Lisaks on tänasest juhita ka Saku gümnaasium, sest direktor Ulvi Läänemetsal on viimane tööpäev. “Põhjus on väga isiklik, pikalt planeeritud. Ei ole kellegagi riius, ei kolleegidega ega omavalitsusega. Väsisin ära,” põhjendas Läänemets lahkumist.

Veidi rohkem kui üheksa ametisoleku aasta jooksul kasvas Saku kool 400 õpilase võrra. “Kui tulin tööle, siis oli kool riigieksamite pingereas 142.. Nüüd, viimasel aastal, olime esimese 20 hulgas. Oleme loonud palju toredaid traditsioone,” loetles Ulvi Läänemets. Ta avaldas lootust, et vald leiab kooli vahva noore ja energilise direktori.

Saku vallavalitsuse hariduse peaspetsialist Heli Veersalu ütles, et hetkel käivad veel läbirääkimised koolijuhi kohusetäitja osas. “Direktori konkursi kuulutame välja aprillis, kui kooli hoolekogu on konkursi tingimuste osas oma arvamuse andnud,” kinnitas Veersalu.

Veebruari keskel vabastas Keila linnavalitsus ametist linna ühisgümnaasiumi direktori Oksana Jõe, sest koolijuht oli kaotanud usalduse. Direktori kohusetäitja on Jelena Mihhejeva ning konkurssi pole seni välja kuulutatud.

Direktorit otsib ka Raasiku põhikool ning vastav konkursi kuulutus on üleval valla kodulehel. Praegu juhib asutust kohusetäitjana Kadri Viira.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.