Kehrasse ehitatakse peatselt kolm kortermaja (0)
Article title
Nõnda hakkavad kortermajad koos ümbrusega välja nägema hoonete valmimise järel. ESKIIS: Loft AB OÜ

Saaremaa Konverentsid OÜ omandas Aia 12 kinnistu Kehras 2018. aasta alguses. Käesoleva aasta alguses pöördus ettevõte Loft AB OÜ poole, et see projekteeriks krundile kolm kortermaja.

Saaremaa Konverentside juhatuse liige on Tullio Liblik. Tema Aia 12 kinnistu suurus on 6159 ruutmeetrit. Sinna kerkib kavade kohaselt kolm maja ühtekokku 45 korteriga.

“Kehrasse pole taasiseseisvunud Eesti ajal veel uusi korterelamuid rajatud. Võtsime väljakutse rõõmuga vastu ja projekteerisime Kehra linnakeskkonda sobivad hooned kolme kuuga, järgneva paari kuuga saime ka ehitusloa Anija vallalt,” selgitab Loft AB juhatuse liige Kelly Lepik.

Mäng materjalidega

“Tänapäeval on palju ehitusvõtteid ja tehnoloogiaid, mis lubavad arhitektil hoonete puhul rohkem mängida materjalide, värvide, avade ja kujuga,” arvab Loft AB arhitekt Kermo Themas.

“Nii olemegi töötanud välja kortermajad, kuhu oleme projekteerinud suurte maast laeni akendega ja oma rõdudega mõõduka suurusega korterid, et ruumidesse pääseks maksimaalselt päevavalgust,” selgitab Themas.

“Välisviimistlusmaterjalideks said valitud fassaadil hall komposiitplaat, rõdudel on töödeldud puitlaudis ja katusekatteks tsingitud plekk, mis omavahel kombineerides moodustavad sümpaatsed kortermajad,” jätkab Themas.

Kui suuri korterid on kavas ikkagi ehitada? “Korterite suurused jäävad vahemikku 25–72 ruutmeetrit, nii et igaüks võiks leida endale sobiva suurusega kodu,” väidab kinnisvaramaakler Tiina Huntsaar.

Iga majas on 15 korterit – üks ühetoaline, seitse kahetoalist, kuus kolmetoalist ja üks neljatoaline. Kõikidel korteritel on rõdu või terrass. Selliste korterite hind jääb 46 900 ja 125 000 euro vahele.

Autostumist arvestades on iga maja juurde kavandatud 24 parkimiskohta. Kortermajade vahele on kavandatud kaks mänguväljakut. Kinnistu keskel hakkab paiknema prügimaja.

Turvaline Eesti väikelinn

“Ehitustööd algavad esimesel võimalusel. Hetkel on broneeritud juba üks korter ning huviliste kirju täpsustavate küsimustega tuleb meile iga päev,” väidab maakler.

“Paljud ostuhuvilised peavad kõigepealt esimese käiguna tegema selgeks pangas oma laenuvõimalused, enne kui saavad lõpliku otsuse broneerimise osas teha,” arvab Huntsaar.

“Kehra on kindlasti väga potentsiaalirikas elupiirkond, kuivõrd rongiga Tallinnasse sõit kestab alla poole tunni ning tegemist on armsa ning turvalise Eesti väikelinnaga, kus kõik eluks vajalik on enamasti jalutuskäigu kaugusel,” arvab Lepik.

Lepiku sõnul rajatakse üha enam kortermaju Tallinna lähivaldadesse ja linnadesse. “Näeme suuri muutusi juba Maardus, Keilas, Kehras, Jüris. Sellest järeldame, et korterelamute projekteerimine ei piirne vaid pealinnaga, vaid laieneb jõudsalt üle Harjumaa.”

“Aina rohkem inimesi eelistab väikelinna rohelust ja meeldivat elukeskkonda. Samas säilitavad nad mugava ühenduse Tallinnaga. Loodame, et Kehra uued korterelamud toovad kohalike jaoks värskendust linnapilti ja samas meelitavad ka ehk mõned uued elanikud just sinna linnakesse kolima,” arvab Lepik.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.