Golfiväljak saab Niitväljal uue klubihoone (0)

Koos oktoobrikuuga alustas AS Megaron-E töid golfiklubi ümber- ja juurdeehitusega. Aprillis valmivas ehituses on minispaa, uus restoran, basseinid, küte ja korralik soojustus.

Eesti esimene golfiväljak avati Niitväljal 21 aastat tagasi. Praegune klubihoone sai valmis 1998. aastal ning selle projekteeris arhitekt Mai Šein. Tänaseks on maja jäänud kitsaks ning see kujundatakse põhjalikult ümber ja lisatakse juurdeehitus. Lisaks ehitatakse välja küttesüsteemid.
“Teema on meil õhus olnud juba 4-5 aastat. Tõsiseks tööks läks mullu sügisel, kui tellisime arhitekt Mai Šeini käest eskiisprojekti ja lõplik otsus ehitama hakata sündis selle suve lõpus,” ütleb Niitvälja golfiklubi juht Kristo Tohver. Peatöövõtja leping on sõlmitud AS-iga Megaron-E. Ehitus algas oktoobrikuuga.

Olemasolev maja ja selle vundament jäävad alles ning kasutatakse uues ehitises ära. Teine korrus ehitatakse suures osas maja laienduse peale.

Nüüd ka küte

Tohver räägib, et uus klubihoone pakub suuremaid ruume ning laiemaid võimalusi spordiks ning puhkuseks. Riietusruumidesse rajatakse omamoodi väike spaa. Lisaks tavasaunadele tulevad juurde aurusaun, basseinid ja massaažiruum. “Olemasolev restoran ei võimaldanud tipptasemel a’la carte toitlustust korraldada. Uue klubihoone teise korruse 40-kohaline restoran annab selleks võimaluse,” ütleb golfijuht. Lisaks ehitatakse teisele korrusele ka rõdud ning neilt avanevad vaated väljakutele.

Ettevõtetele, kes tahavad Niitväljal ühendada golgimängu koosolekute või seminaridega, rajatakse uude klubihoonesse korralik seminariruum. “Lisaks riietusruumidele ehitatakse klubihoonesse veel nn klubiruumid privaatsaunaga, mis on mõeldud 10-20 inimesele ürituste korraldamiseks,” lisab Kristo Tohver.

Senini kasutuses olnud klubihoone oli talvel külm ning selles puudus küte. Uus maja tuleb korraliku soojustuse ja küttesüsteemiga. Tohveri sõnul saab hoida restorani käigus ka talvel ning paigutada kahte saali firmaüritustele umbes 250 inimest.

Väljak ei laiene

Millal ehitus valmis saab? Tohver ütleb, et tähtaeg on järgmise aasta 1. aprill. Lisaks uuele klubile on alles esimene klubihoone. Selles töötab väljaku haldus- ja haljastusmeeskond.
“Niitvälja ei saa tõenäoliselt kunagi valmis, vaid on pidevas arengus. Täna on meil 18-rajaline väljak ja 5-rajaline PAR20 väljak. Viimast saavad kasutada kõik huvilised,” lisab Kristo Tohver.

Aastaid tagasi plaanitud Paldiski maantee poolne osa on täna välja ehitatamata. Kuid seda projekteeritakse. “Sinna on kavas teine täismõõtmetes väljak. Aga seda hakkame ehitama siis, kui meil on tänasest poole rohkem golfimängijad. Seni mahume kenasti olemasolevatele väljakutele ära,” lõpetab Tohver.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.