DPD paigaldab jõudsalt uusi pakiautomaate (0)

DPD Eesti on hoogsalt alustanud oma paikautomaatide võrgustiku laiendamisega, mille käigus ligi kahekordistub ettevõtte pakiautomaatide arv Eestis 207 pakiautomaadini. Paari viimase nädala jooksul on endale pakiautomaadi saanud mitmed asulad, kus varem pakiautomaati üldse polnudki.

Uued DPD automaadid tulevad kasutajatele lähemale ehk paljud uued asukohad saavad keskuste asemel olema elamupiirkondades ja väiksemates asulates. Suuremahulise võrgustiku laiendamisega tõuseb DPD Eesti pakiautomaatide arv 100 automaadi võrra kokku 207 pakiautomaadini. Möödunud aastal lisas DPD Eestis 32 uut pakiautomaati ning laiendas 21 olemasolevat.

Viimase paari nädala jooksul on uue DPD pakiautomaadi saanud Haljala, Avinurme, Iisaku, Alatskivi, Ahja, Tõrvandi, Kambja, Puhja, Nõo, Kanepi ja Rõngu. DPD Eesti tegevjuht Remo Kirss sõnas, et eeldatavalt saavad kõik 100 uut pakiautomaati paika märtsikuuks. “Lisaks Eesti sajale uuele pakiautomaadile paigaldatakse kokku 270 pakiautomaati ka Lätis ja Leedus ning projekti koguinvesteering Baltikumis küündib 8 miljoni euroni,” märkis Kirss. Laiendustööde järel saab Baltikumis olema kokku ligi 640 DPD pakiautomaati.

“Uute pakiautomaatidega oleme võtnud eesmärgiks tulla inimestele võimalikult lähedale. Nüüd saavad pakiautomaadid ka asulad, kus seni on pakiautomaadid üldse puudunud,” selgitas Kirss. Ta lisas, et kuna DPD kullerteenus on ulatuslikult optimeeritud, siis on kliendil võimalik reaalajas jälgida, kui kaugel kuller tema pakiga on ning millal kuller temani jõuab. “Soovime samamoodi ka pakiautomaatidega jõuda inimestele võimalikult lähedale, et nad ei peaks oma saadetise saamiseks või saatmiseks eraldi teekonda ette võtma.”

Uued DPD pakiautomaadid on tootja KEBA kõige uuem mudel, mille nähtavaimaks erinevuseks on kasutajasõbralikum, kaldenurga all olev ekraan. Seadmed paigaldab Hansab.

Keskmiselt võtab ühe uue pakiautomaadi paigaldus kuni kolm tundi ning tööga saab hakkama kaks inimest. Paika saanud pakiautomaatide puhul läheb peale paigaldust veel paar päeva aega süsteemide seadistamiseks enne kui automaadist pakke saab saatma hakata.

DPD grupi tellitud viimase e-kaubanduse uuringu järgi kasutavad Eesti elanikud teiste teenustega võrreldes kõige rohkem just pakiautomaate (80% küsitletutest), Läti elanikud eelistavad praegu veel tellida esmalt pakke koduaadressile ning seejärel pakiautomaati (45% küsitletutest) ning leedulastest tellib oma saadetised pakiautomaati 42% e-ostlejatest.

DPD Eesti on siseriikliku ja rahvusvahelise kullerpostiteenuse osutamise turuliider, mis teenindab Eestis nii era- kui ärikliente ligi 260 kulleri ja 230 sõiduki abil ning annab lisaks tööd 171 inimesele. Eestis omab hetkel DPD 139 Pickup punkti, millest 126 on pakiautomaadid, 8 pakirobotid ning 5 pakipoed.

www.dpd.ee

Lisainfo Remo Kirss, DPD Eesti tegevjuht, tel 5855 0900, remo.kirss@dpd.ee

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.