Z-põlvkonna töökultuur on muutunud – noored otsivad töömaastikul uudsust, seikluseid ja võimalust panustada millegisse suuremasse.
Mängutööstus on üks, kus on üle 20 võimaliku ameti, globaalsel tasemel töötasud, lõpmatu hulk tasuta võimalusi ennast interneti abil ise arendada ja kaks tööpäeva pole kunagi samasugused.
Gamecan koostöös HUUBi meeskonna ja noortega korraldab 17. detsembril konverentsi “Tahan saada mänguarendajaks”. Tegu on 90minutilise noortele suunatud virtuaalse üritusega, mille jooksul jagavad kuus mänguarendustööstuse professionaali oma lugu.
Esinejate hulka kuuluvad Peter Vesterbacka (Angry Birdsi brändi looja), Flavio Pontes (Brasiiliast Pärnusse kolinud Gamecani tehniline juht), Mattias Vlassov (Pärnust pärit Gamecani kunstiline juht) ja Ott Madis Ozolit (Mängulooja ettevõttes Placeholder Gameworks) ja kaks üllatusesinejat.
Kõigi esitlused saavad olema vabas vormis ning ruumi jääb ka küsimustevoorule. Kui ka veel pärast ürituse lõppu tekib küsimusi, võib need julgelt postitada ürituse Facebooki lehele ja need ei jää kindlasti ka vastuseta.
“Mängutööstuse karjäärivõimalused katavad väga laia huvide spektrumit – pliiatsikuntsist ja suurte süsteemide programmeerimisest rahvusvahelise suhtekorralduse ja mängureeglite loomiseni,” seletab ürituse korraldaja ja Gamecani tegevjuht Marten Palu. Tema sõnul on võimalik enamikke oskusi õppida iseseisvalt ja tasuta. “Eesti mänguarenduse kommuunist saab igal ajal nõu ja abi,” rõõmustab Palu.
Ürituse toimumist rahastab projektikonkurss Varaait, Haridus- ja Noorteamet ning Haridus- ja teadusministeerium.
Korraldajatest: Gamecan on peamiselt suvepealinnas tegutsev mängustuudio, mille rahvusvaheline meeskond töötab Eestis, Suurbritannias, Rumeenias, Türgis, Argentiinas ja Brasiilias.
Noorte innovatsioonikeskus HUUB on Pärnus tegutsev gümnasistidele ja tudengitele suunatud keskus, kus enda teadmiste pagasit saab suurendada nii raamatut lugedes kui lauamängu mängides või hoopis osaledes harivatel sündmustel ja kursustel. HUUB avas uksed alles sel suvel, kuid sellegipoolest on juba tugevalt kogukonna noorte seas kanda kinnitanud.
Lisaküsimustele vastab Eerik Hannus, eerik@parnuhuub.ee