Viimsi õpilasfirma läheb Šveitsi Eestit esindama (0)
Article title
Viiimsi noored ettevõtjad Liisbeth Kaarus, Grete Maria Ivanov ja Marie-Helen Soom ning nende pildid.
7. märtsil toimus hotellis Meriton tänavuse õppeaasta Harjumaa õpilasfirma valimine. Konkursil “Jäämurdja” osalenud kümnest firmast on parim niidist ja naeltest pilte valmistav ÕF Kräfters Viimsist. Nemad sõidavad mai lõpus rahvusvahelisele õpilasfirmade festivalile Šveitsi.

Võitja valimine ei olnud žüriile sugugi lihtne. Selle liikmete Pille Ruuli, Siim Kasari, Hannes Ojangu, Kaja Rüütli ja Maiko Saluorgi hinnangul on kõik panustanud õpilasfirma toimimisse ja loonud väga huvitavaid ja uuenduslikke tooteid ning teenuseid.

“Õpilasfirmadega toimetavad noored ei jää kuidagi alla väiksematele ettevõtjatele. Iga toode ja teenus, mida žüriile tutvustati, omab potentsiaali tuleviku tarbeks,” ütles HEAKi projektijuht Gerli Veeleid.

Konkursil tutvustasid 3–4 minuti jooksul enda tegevust ning tooteid kümme firmat. Muuhulgas sai näha valgustatud kunstlilli, käekotte, piltidega rulat, meelampi, termokotte, küpsiseid, puidust võtmehoidjaid, käsitööjäätist ning naeltest ja niidist pilte.

Just pilte valmistav ÕF Kräfters sai žüriiliikmetelt enim toetust. “Nende puhul ei saanud kuidagi märkamata jääda noorte neidude kaunid ja omapärased pildid, mis on valminud käsitööna niidi ja naela tehnikal. Ühe pildi valmimine võib aega võtta tundidest kuni nädalateni. Alus, millele pilt tehakse, on taaskasutatavast materjalist,” ütles Veeleid.

Käsitööna valminud skandinaavialikud sisekujunduselemendid on väga kvaliteetsed ja iga pildi valmistamisel lähtutakse kliendi soovidest. Žüriil ei jäänud ka märkamata neidude hea meeskonnatöö ja väga hea inglise keele oskus, mis on olulised Šveitsis rahvusvahelisel õpilasfirmade festivalil edukalt toime tulekuks. “Kiitust väärib ka Viimsi majandusõpetaja Kristel Tomson, kes on ÕF Kräftersi juhendaja ning sõidab koos õpilasfirmaga rahvusvahelisele laadale. Noored tõid võidu koju oma ägeda idee, särasilmsuse, pühendumuse ja hea meeskonnatööga,” lisas Veeleid.

24.–25. mai on juhendaja, HEAKi noorte ettevõtlikkuse koordinaator ja projektijuht koos noortega esindamas Eestit (Harjumaad) Šveitsis.

Niidi- ja naelapilt žürii liikmete uurida. 

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.