Vald uuendab Padise põhikooli (0)
Padise põhikool saab pärast suuremaid rekonstrueerimis- ja remonditöid sellisesse seisu, nagu seda plaaniti juba 11 aastat tagasi koostatud uuendamisprojektis. Kokku maksab remont 400 000 eurot.

Uuendamise nimi on ametlikult “Padise põhikooli fassaadide soojustamine ning tehnosüsteemide rekonstrueerimine”. Projekti on koostanud Ehitusekspertiisibüroo OÜ, Inseneribürpp ESE OÜ ja arhitekt Kati Haki. Peatöövõtja on E&G OÜ ning tellija vallavalitsus.
Valla insener-nõunik Veljo Männiste ütleb, et 11. augustil alanud töödega vahetakse aknad, soojustatakse välisfassaadid, uuendatakse küttetorustik ja uue ventilatsiooni saab ka võimla. Ehitustööd rahastab vald enda vahenditest ning kasutab selleks ka laenu. Kokku maksab koolihoone uuendus koos käibemaksuga veidi alla 400 000 euro.

Seinad on viltu

Mida on tänaseks põhikoolis tehtud? “Küttesüsteem sai õppeaasta alguseks nii korda, et õpilased said klassidesse. Soe on majas ning jäänud on veel väiksemad tööd,” selgitab Männiste. Praegu, koolivaheaja päevadel, käib akende vahetus. Vanadest akendest jäävad paika vaid õppekorpuse klasside omad. Need uuendati kümme aastat tagasi ja on küllaltki heas korras. Vaid kohati tuleb vahetada tihendeid ning üht-teist parandada.

Uute akende ettepanekul tulid välja ka 1980ndate alguse ehitusvead. Raamid paigaldatakse loodi järgi. Kuid mitmes kohas on sein viltune ning ei lähe kuidagi kokku loodis raamidega.
Lisaks käib fassaadide soojustamine. Osa seinu on juba saanud uue katte ning ka värviliselt kujundatud. “Saali ventilatsioonitööd ka kestavad. Aga need peaksid lõppema novembri esimesel täisnädalal,” ütleb Männiste. Ka teised tööd peaksid olema selleks ajaks lõppenud. Valmis peab saama ka peasissekäigu esine terrass. Praegu käivad lapsed kooli ning vallarahvas raamatukogusse läbi võimla kõrvalukse.

11 aastat vana projekt

Kas pärast tänavust soojustamist ning rekonstrueerimist on põhikool täielikult uuendatud? Männiste sõnul on suuremad mured ning probleemid tõesti lahendatud. Väiksemaid asju, nagu uksi, tuleb ikka remontida. “Aga lõpuks on asjad nii kaugel, et 2003. aastal koostatud rekonstrueerimisprojekt on 11 aastat hiljem ellu viidud. 2003. tegime nii palju töid ära, kui saime. Vahepeal sai Risti kool täielikult uuendatud ning varsti on heas korras ka Padise kool,” räägib Männiste.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.