Vääna-Jõesuus avati uus lasteaed (0)

11. märts oli Vääna-Jõesuu külale, aga ka kogu Harku vallale pidulik ja tähtis päev. Pärast kolme lipu heiskamist lõigati läbi üks lint. Vääna-Jõesuu mändide all, küla keskel, otse kooli kõrval avati uus lasteaed. 

Pärast pidulikke ja tähtsaid toiminguid kogunesid külalised lasteaia avarasse ja valgusküllasesse saali. Esimesena tervitasid saabujaid uue maja põhiasukad, lapsed, kes muusikaõpetaja Riina Rüütelmaa juhendamisel esitasid laulu „Tere“. Kas selle laulu sõnadega nüüd teretati või teletati saabujaid, jäi natuke küsitavaks, aga üks oli selge – südamest need kaunid sõnad tulid. Nagu teinegi muusikapala, Riina Rüütelmaa enda kirjutatud ja seatud „Vääna-Jõesuu lasteaed“. Siin on lahked õpetajad, lapsed ka on väga head, ümisesid külalisedki refrääni kaasa laulda. 

Sõna võtnud Harku vallavolikogu esimees Erik Sandla tõdes, et vallas on jälle väga vajalik objekt valmis saanud. „Lapseeas kogetu mõjutab meid kogu elu, mõjutab kõiki hilisemaid tegevusi ja valikuid,“ sõnas Sandla. Et siinne keskkond, nii õpetajad-kasvatajad, head olmetingimused ja ümbritsev kaunis loodus tulevikuks ainult häid emotsioone lastele kaasa annavad, selles Sandla ei kahelnud.

Hoone valmis pooleteise aastaga

„2022. aasta septembris sõlmis Harku vald ehitaja, aktsiaseltsiga Matek lepingu. 2023. aasta suvel panime nurgakivi, eelmise aasta septembris oli sarikapidu ja nüüd, pooleteist aastat hiljem, on siis maja valmis,“ meenutas vallavanem Katrin Krause ehituse käiku. Ka arhitektid büroost Thorn Plus ja sisekujundajad on vallavavanema kinnitusel andnud oma parima. Hoone on rõõmsates värvitoonides, huvitava arhitektuuriga, sobitudes samal ajal ideaalselt ümbritseva kauni loodusega. Kasutatud on mitmeid innovaatilisi lahendusi: majast viimasena lahkuja lülitab maja valve alla pannes ka kõik tuled välja, vihmavesi kogutakse kokku kastmisveeks. 

„Haridus, sealhulgas koolieelne haridus on meie valla jaoks selge prioriteet, et luua head sotsiaalsed oskused ja valmisolek kooliminekuks. Jagugu siin rõõmu kõigile, nii kasvajaile kui kasvatajatele,“ soovis vallavanem. 

AS-i Matek juht Sven Mats kiitis Harku valda koostöö eest, meenutades samuti maja sünnilugu. Harku vald tegi julge otsuse, ei hakanud eraldi tellima majale projekti, otsima rahastamisvõimalust ega kuulutanud välja ehitushanget. Kuulutati välja vaid üks hange, mis sisaldas nii projekteerimist, rahastamist kui ehitamist. „See oli „võtmed kätte“ hange. Selle pärast saime ka maja sellise kiirusega valmis,“ kõneles ehitusettevõtte tegevjuht, soovitades teistelgi omavalitsustel tulevikus samamoodi toimida. 

Kohad 150 lapsele

„16. aasta jooksul on mul see teine kord, mil võtan ehitajalt vastu vastvalminud lasteaia, esimene oli Pangapealse lasteaed,“ märkis direktor Kairi Tammiste. Vääna-Jõesuu lasteaias alustab tööd seitse rühma kokku 150 lapsega. Kokku on lapsi õpetamas-hoidmas-toitmas 30 töötajat. Kõik on nad ka olemas, kinnitas direktor. „Uus hoone aitab kaasa töörõõmu, kestva arengu ja heade väärtuste pakkumisele, et lasteaiapersonal saaks keskenduda peamisele – lastele,“ kõneles Tammiste.

„Sellest majast hakkab meile järelkasv sirguma,“ rõõmustas Vääna-Jõesuu põhikooli direktor Eddi Tomband, kinkides lasteaia personalile purgi mett. „Olgu see kinnituseks, et saate meilt ainult parimaid roogasid,“ sõnas koolidirektor meenutades, et kooli söökla hakkab ka lasteaeda toitlustama.

Siis mind ühiselt uut hoonet vaatama.1600 ruutmeetri suurune kahekorruseline puitmaja on olemuselt lihtsa arhitektuuriga, lapse- ja personalisõbralik. Omad kabinetid on ka õpetajatel. Suures ja avaras saalis saab nii etendusi anda kui spordiga tegeleda – seda kinnitasid ronimisredelid seintel. Olemas on loovustuba erinevateks tegevusteks ning suur õueala varjualuste ja erinevate mängu- ja spordirajatistega.

Ehitustööd ja projekteerimine läksid maksma 4,8 miljonit eurot.


ARVUDES

Vääna-Jõesuu lasteaed

Vastvalminud lasteaias hakkab tööle seitse rühma kokku 150 lapsega. Nende eest kannab hoolt 30 töötajat. 

Vald sõlmis ehitaja, AS-ga Matek lepingu 2022. aasta septembris, hoone võeti vastu 11. märtsil 2024. 

Hoone rajamiseks kulus 1,5 aastat. 1600 ruutmeetrise hoone projekteerimine ja ehitus maksid kokku 4,8 miljonit eurot.

Tulijaid tervitasid lapsed muusikaõpetaja Riina Rüütelmaa juhendamisel lauluga „Tere“. FOTOD: Albert Truuväärt 

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.