Teenetemärke jagus ka harjukatele (0)
Eesti vabariigi 100. sünnipäeva eel tunnustab vabariigi president 166 tublit eestimaalast ning välissõpru teenetemärkidega. Tunnustatute hulgas on ka mitmed Harjumaal elavad või maakonnaga seotud teenekad inimesed.

Valgetähe teenetemärgi V klassi saab Kuusalu vallas elav Sirje Potisepp. Ta töötas alates 1995. aastast Kiius asuva ASi Remedia kommertsdirektori ametikohal ning 1999–2005 ASi Remedia juhatuse liikmena. 2006–2007 oli ta AS Remedia nõukogu liige.

Üle kümne aasta juhib Potisepp Eesti toiduainetööstuse liitu. “Ma loodan, et see on tunnustus minu kogu töö eest ja panuse eest eesti toidu esiletoomisel. Olen Toiduliidus olnud veidi üle 12 aasta, seega läheb praegu viies ametiaeg. Ettevõtjad on mind valinud ning ilmselt ollakse minu tööga rahul,” ütles ta Harju Elule.

“Minu märgi läbi tunnustab riigipea tegelikult kogu toiduainetööstuse sektorit. Eriti hea meel on veel, et ordeni saavad lisaks ka Saaremaa piimatööstuse juht Ülo Kivine ja Salvesti omanik ning Toiduliidu volikogu esimees Veljo Ipits. Sellist tunnustust pole meil kümnendiku aastate jooksul olnud. Seega – oleme kõik uhked ja õnnelikud,” oli Potisepp rahul.

Ülim tunnustus

Tema tööd on ka varem märgatud ja tunnustatud. Malevatest on Sirje Potisepp saanud aukirju ja tunnustusi, ralliradadelt üle 400 auhinna ning põllumajandusministeeriumi hõbedase teenetemärgi Eesti toidu reklaamimise eest. Samuti kaubandus-tööstuskoja aumärgi ettevõtluse ja ekspordi arendamise eest.

“Presidendi orden on nendest väärikaim ja ülim ning ma olen hingeni liigutatud ning tänulik. Tänulik kõigile nendele inimestele, kes on aidanud mul hästi ja motiveeritult oma tööd teha,” ütles ta.

Kindlasti plaanib Potisepp ise tunnustuse vastu võtta: “See on suur au esindada sektorit, eriti Eesti 100 ning toiduliit 25 aastal. Jääb ilmselt eluks ajaks meelde nagu presidendi vastuvõttki.”

Sama teenetemärgi V klassi saab Keilas elav spordiajakirjanik Are Eller. Ta on 36-kordne Eesti meister aerutamises, töötas 1979–92 Eesti Televisiooni reporterina ja pärast seda olnud vabakutseline. Töötanud 1980 Moskva, 1992 Barcelona ja 1994 Lillehammeri OMil ajakirjanikuna ning kuulunud aastast 1999 Eesti Paraolümpiakomitee täitevkomiteesse.

Spiiker ning ajaloolane

Riigivapi teenetemärgi II klassi antakse riigikogu esimehele Eiki Nestorile. Ta on üks kahest saadikust, kes kuulunud Eesti põhiseaduslikku parlamenti alates aastast 1992 ehk 7. koosseisust. 1976. aastal lõpetas Nestor TPI ja töötas pärast seda kuus aastat Keilas autobaasi nr. 14 osakonnajuhatanaja. Teisalt on tema juured ning suguvõsa seotud Anija vallaga. 2001. aastal sai Eiki Nestor Riigivapi V klassi.
Valgetähe teenetemärgi V klassi saab Nõmmel elav ajaloolane Mati Õun. Ta on uurinud ja kirjutanud raamatuid ka Harjumaa sõjaajaloost, -rajatistest ning meresõidust. Samuti on Õun esinenud Keilas ning Paldiskis ajalookonverentsidel.

Teenetemärgid annab president Kersti Kaljulaid üle 21. veebruaril kell 12 Narvas Tartu ülikooli kolledži hoones.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.