2. novembri hommikul said mängijad ja treenijad teha esimesed löögid uhiuues Tabasalu Airoki tennisekeskuses. Spordikompleksi ja gümnaasiumi kõrval asuval hallil on katuse all kolm väljakut. Õues on neid neli ning lisaks ka poolesaja kohaga parkla.
Nädal enne avamist meenutab keskuse ümbrus sipelgapesa. Töömehed panevad paika parketikive, siluvad mulda ning kopsivad fuajees. Ruumides on pooleli värvimine, plaatimine, juhtmete ja torude paigaldamine. “Esmaspäeval on kõik valmis, sest mänguajad on lubatud. Viimane ots on olnud töödega kiire. Aga kaks nädalat tagasi oli valmimine veel uskumatu,” ütleb halli rajamise eestvedaja, Viljandi Tennisehall OÜ juht Mark Orav.
Suurtoetaja oli Airok OÜ ning nende nime rajatis ka kannab. Hoone rajas Mapri Ehitus. Tennisehall OÜ planeerib töö arvestuslikuks hinnaks 1,56 miljonit eurot. Harku vald tasub kontsessioonipartnerile ühekordselt 240 000 eurot, mis makstakse peale ehitistele kasutusloa saamist.
Ühissaun ja klaassein
Fuajees räägib mees, et osa ruumidest on publikule avatud ning osa suletud. Et saada ka suletud ruumide kiipkaart, tuleb täita ankeet. “Kaardi saab kätte peauksest vasakule jäävast spordipoest. Samas on ka kohvikunurk ning nišš auhinnakapi jaoks,” räägib Orav. Otse ees asub klaassein, mille tagant saab näha väljakuid. Paremal on aga kiipkaardiga alakorrusele avanev uks ning külaliste trepp tribüünidele.
“Klubi liikmed saavad kaardiga avada uksed pesuruumidesse ning sauna. On ka uuendus: pesuruumid on naistele ning meestele eraldi, saunaruum aga ühine,” seletab Mark Orav. Lavalt saab läbi klaaseina jälgida väljakuid, vastupidi pole näha midagi. Esimesel korrusel on ka treeneriruumid, jõusaal ning tribüüni all asub 60-meetrine soojendusrada. Samuti sadakond kappi mängijatele ning füsioteraapiaruum.
Kõva kattega väljakud
Teise korruse tribüünidele on külalistel vaba sissepääs. Kuid poolel maal on ees tuletõkkekardin, mis avatakse võistluste ajal. Siis saavad külastajad mänge jälgida kahelt tribüünilt. Kinnisel alal on muuhulgas treenerite ruumid ja kontorid.
Tenniseväljakuid asub katuse all kolm ja need on kõva kattega. “Kõige all on asfalt ja selle peale valatud 5 millimeetrit kummi. Pealpool asuvad veel tolmutõke ja kattekiht. Eestis on see vast kõige jala- ja liigesesõbralikum kate,” ütleb Mark Orav. Väljakukatte valas Saksa firma. Kõik kolm mängupaika saavad ühtlase valgustuse ning valguse tugevus on 450 luksi.
Õues valmivad neli mängupaika. Väljakud on savi-liiva kattega ning neid saab olenevalt ilmast kasutada aprilli lõpust kuni oktoobrini.