Selle suve seiklus – prantsuse suvi Tallinna teletornis (0)

Pariisist tulnud rändnäitusega „Eiffel, aina kõrgemale“ avas Tallinna Teletorn  prantsuse suve. Näitusega tähistame Eiffeli torni 135. sünnipäeva. Ekspositsioon on 100% ekraanivaba ja on vormistatud inseneride jaoks kõige levinumas 2D formaadis. Näitus koosneb 12 stendist, mis on paigaldatud Teletorni külastaja teekonnale erinevatel korrustel. 

Lisaks Eiffeli elamustele leiab Teletonist Tallinna parima vaatega kohviku, mis ootab teid 22. korrusel, menüüst prantsusepäraseid roogasid nagu Sinimerekarbid ja Creme Brulee. 

Nii nagu juba tavaks saanud, toimub läbi suve Teletorni õuealal erinevaid vabaõhuüritusi, mis sel suvel on selgelt prantsuse hõngulised. 

11.–14. juuli tähistame üheskoos Teletorni 44. sünnipäeva. Kohal on langevarjurid, kes sooritavad hüppeid Põhja-Euroopa kõrgeimalt avatud platvormilt ehk base jumperid. Seltskond on väärikas – 50 hüppajata 15st riigist. Esindatud on Taani, Soome, UK, Rootsi, USA, Valgevene, Saksamaa, Kreeka, Leedu, Poola, Brasiilia, Uus-Meremaa, Austraalia, Eesti ja muidugi ka Prantsusmaa. Neli päeva saavad olema meeleolukad ja täis üllatusi. Kõigi päevade pea­esinejaks on Sylvain Potiron, keda enamus meist teab kui prantslast, kes oma monorattal eelmisel suvel sõitis Prantsusmaalt Eestisse. Sylvain Oulala, selline on tema artisti­nimi, üllatab sünnipäeva viimasel päeval meid kõiki ühe omamoodi trikiga. 14.07. prantslaste rahvuspühal ehk Bastille’i päeval, teeb Sylvain oma monoraattal sõidu 175 m kõrgusel maapinnast ehk Teletorni avatud katusel. Tule ja saa tunnistajaks maailmarekordi väärilisele sooritusele. 

Teletorni prantsuse suvi jätkub bluusi rütmis

Sellel aastal otsustasime lisada oma sünnipäevale ka bluusi kontsertide sarja “Pirita bluus”, mis on pühendatud kultuuripealinnale Tartu 2024. Kõik esinejad on pärit Tartust.
11.-14. juuli, igal õhtul astub lavale üks esineja. Kontserdite algusaeg on kell 19.00 ja kava kestab orienteeruvalt 1,5 tundi. Avatud on välikohvikud.

10. augusti õhtul, kell 21.00 rullub Teletorni õuel lahti suvemaagia ehk Öökino. Sel suvel avame taas Teletorni õuel välikino ning korraldame koos Pirita linnaosaga ühe unustamatu õhtu täis filmielamusi. Näidatava filmi valivad Pirita elanikud, kes saavad viimase aasta jooksul valminud kodumaiste filmide hulgast oma lemmiku valida.

20. augustil ootame kõiki Eesti taasiseseisvumist tähistama juba traditsiooniks saanud Perepäevaga. See on päev, mil Teletorni õuele oodatakse kõiki, keda huvitavad Eesti iseseisvuse taastamise sündmused ning riigi ja kodu kaitsmisega seonduv. Päeva lõpetab ansambli Shannon kontsert.

Need on vaid paar näidet Teletorni prantsuse suve sündmustest. Rohkem infot leiab Teletorni kodulehelt www.teletorn.ee ja meie sotsiaalmeedia kontodelt.

Igapäev ootab Sind Tallinna Teletornis ees Põhjamaade kõrgeim, 175m, avatud vaateplatvorm, mis on Tallinna panoraami üks maamärkidest. Kui Teletorn oleks korrus­maja, siis oleks selle kõrguseks 65 korrust. 21. korrusele, kus avaneb 360 kraadine vaade Tallinnale ja selle lähiümbrusele, viib Sind lift 56 sekundiga. Ajalugu, kultuur ja eestimaised hõrgutised, need on elamused, mida saad vürtsitada ekstreemse servalkõnniga. 

Tallinna Teletorn – maamärk, mis muudab
vaatenurka ja loob unustamatuid elamusi.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.