Rae vald investeerib 10 miljonit eurot uute lasteaiakohtade rajamisse (0)
Article title
Rajatav Uuesalu lasteaed (3D illustratsioon).

Eesti lasterikkaim omavalitsus Rae vald rajab aastatel 2024/2025 lasteaiakohti täiendavalt 240-le lapsele, investeerides sellesse 10 miljonit eurot. Rae vallavolikogu andis oma 18. juuni istungil nõusoleku Uuesalu lasteaia rajamiseks ja Lagedi lasteaia laiendamiseks.

 

Uuesalu piirkonda rajatakse täiesti uus 8-rühmaline lasteaed koos abiruumidega 160 lapse jaoks. Investeeringu kogumaht ulatub 6,7 miljoni euroni, ehituse peatöövõtja on Tesron Ehitus OÜ. Uuesalu lasteaia ehitus algab käesoleval suvel ja lasteaed valmib 2025. aasta sügisel.

 

„Eelkõige hakkab uus lasteaed teenindama ligi 1200 elanikuga Uuesalu küla, kuid kohtade olemasolul ka Rae valla Peetri piirkonda laiemalt,“ sõnas Rae vallavanem Madis Sarik. Ta lisas, et kuigi Peetri piirkonnas on täna juba 6 lasteaeda, on ikka palju lapsi lasteaiakohta ootamas.

 

Samuti kiitis volikogu heaks ka olemasoleva Lagedi lasteaia juurdeehituse, millega laiendatakse lasteaeda oluliselt – 6 rühmaga lasteaiale lisandub veel 4 rühma 80-le lapsele. Madis Sariku kinnitusel on riigihange ehitaja leidmiseks läbi viidud ja leping ehitajaga sõlmitakse lähiaja. Lagedi lasteaia laienduse ehitus algab plaanide kohaselt käesoleval suvel ja juurdeehitus valmib 2025. aasta I kvartali lõpuks. Selle rajamise maksumuseks kujuneb ligi 3,4 miljoni euroni.

 

Rae vald on kõige noorema elanikkonnaga omavalitsus – 2024. aasta alguses oli alaealiste osakaal Rae vallas 34%, mis on kõrgeim näitaja Eestis. Vallaelanike keskmine vanus jääb alla 33 eluaasta. Rae vallas on täna 6 kooli ja 13 lasteaeda.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.