Rae kultuurikeskuses avatakse näitus “Siberi suveniirid” (0)
Article title
Foto näituselt. 1950. aastad. FOTO R. Mihkelsoo erakogu
Johanna Rannula märtsiküüditamise 70. aastapäevaks pühendatud foto- ja esemenäitus “Siberi suveniirid” avatakse 25. märtsil kell 18 Rae Kunsti Platsis (asub Rae kultuurikeskuses Jüris).

Näitusel on esitatud kuue inimese lood, kes veetsid oma lapsepõlve Siberis, aga nüüd elavad Rae vallas. Raivo, Erna, Saima, Rünno, Olga ja Heikki ja nende asjad räägivad Siberist läbi noore kunstniku pilgu.

Näituse avamine märtsiküüditamise aastapäeval on ka mälestussündmus, kuhu tulevad portreteeritud oma lähedastega. Näitus on avatud Rae Kunsti Platsis kuni 25. aprillini.

Johanna Rannula lähtus etnograafilisest uurimisviisidest ja kogus kokku inimeste mälestusesemed, mis on Siberist kaasa toodud ja alles hoitud. Kas ja kuidas peituvad esemetes lood? Kas neile omandatavad tähendused hääbuvad kui neid mäletavad inimesed kaovad? Kui ühiskond mälestab kivist monumentidega, siis kunstnikku huvitavad just isiklikud monumendid – füüsilised esemed, milles kätkeb nii personaalne kui ka suur ajalugu, ja nende vastuolulisus.

Johanna Rannula on lõpetanud Kunstiakadeemia magistrantuuri urbanistika erialal ja käinud kunstiakadeemia vilistaste rühmitusega ekspeditsioonidel Krasnojarski krais ja Hakassias. Fotograafias lähtub ta antropoloogilisest lähenemisviisist ja keskendub dokumentalistikale. Ta töötab Tallinna Linnamuuseumis.

Näitust toetas Rae vallavalitsus.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.