Praegu on Raasiku põhikoolis pinda 1386 ruutmeetrit. Juurdeehitusega saadakse 1043 ruutmeetrit juurde, lisaks remonditakse olemasolev hoone.
Raasiku kool ehitati 1962. aastal. Viimati tehti majas kapitaalremonti 2007. aastal, kui remonditi aula/võimla ja tehti sinna duširuumid.
Praegu õpib Raasiku põhikoolis 161 õpilast. See on piirkonna kooliks ka Jõelähtme ja Anija äärekülade lastele.
„Praegu on olukord remondi ootel, väga ootel. See peab tulema,“ ütleb kümnendat aastat Raasiku põhikooli direktorina töötav Kadri Viira. Tema sõnul on peamiseks probleemiks ruumipuudus, aga ka vananenud ventilatsioon ja küttesüsteem. Kui klassiruumides saadakse talvel 20 soojakraadi kätte, jääb see aulas/võimlas 14-15 kraadi peale.
Tööd kahes osas
Otsus Raasiku kooli laiendamiseks ja remondiks tehti 2015. aastal valla eelarvestrateegia vastuvõtmisega. „Eelmisel aastal valmis olemasoleva kooliosa renoveerimisprojekt. Maksumuse saab teada pärast hanke läbiviimist. Olemas on prognooshind ja selle alusel on planeeritud 2016. ja 2017. aasta eelarvetesse kahe miljoni eurose laenu võtmine,“ selgitab Raasiku vallavanem Raivo Uukkivi.
Töövõtja selgub pärast hanke edukat läbiviimist. „Tööd on planeeritud kahes osas: esimene osa on uue raamatukogu tiiva, kus on ka klassiruumid, rajamine, mis peaks saama valmis 2016. aasta lõpuks. Seejärel algab olemasoleva hoone renoveerimine, mis võiks valmis saada 2017. aasta keskel,“ lisab Uukkivi.
Koolitöö jätkub
Raamatukogu tiiva ehitamise ajal õpivad lapsed praegustes Raasiku põhikooli ruumides. Seejärel kolitakse uude tiiba ja renoveeritakse vana hoone. „Vallavalitsuse prognooside kohaselt on kool jätkusuutlik ja lastega varustatud ka edaspidi,“ arvab Uukkivi.
Juurdeehituses leiab koha rahvaraamatukogu, mida hakkavad kasutama nii koolilapsed kui piirkonna elanikud. „Koolilapsed saavad sealt laenutada ja külaelanikud,“ räägib Viira. Raamatukogu tiivas leiavad koha ka füüsika, keemia, kunsti, muusika, poiste tööõpetuse ja tütarlaste käsitöö klassid.
Juurdeehituse ja remondiga seotud laenu võtmine tõstab Raasiku valla netovõlakoormuse 33,6 protsendi pealt 57 protsendi peale.