Peetrisse ehitatakse suur vaba aja keskus (0)
Möödunud kolmapäeval teatas kinnisvaraettevõte Compakt Kinnisvara, et alustab Peetri alevikku uue keskuse rajamist, kuhu koondatakse paljud teenused – alates tervishoiust ja sportimisvõimalusest kuni toidukaupadeni. Peetri Keskus valmib 2016. aastal.

Keskuse arendaja Compakt Kinnisvara juhatuse liikme Maik Teivi sõnul käivad praegu läbirääkimised tulevaste rentnikega ning alustatud on hoone projekteerimisega. „Hetkel käivad rentnikega läbirääkimised, eellepinguteni jõuame aprillis ning siis avaldame ka rentnike nimed,“ ütles ta Harju Elule.

Keskuse ehitustööd peaksid tema sõnul algama juba paari kuu pärast. „Ehitamisega on plaanis alustada 2015 suvi ja keskus on esialgsete plaanide kohaselt valmis kevadel 2016,“ lausus Teiv.
Ehitaja selgub hankega, keskust arendab Compakt Kinnisvara. Projekti eeldatav maksumus on Teivi sõnul 6-7 miljonit eurot.

Ujula, tennis, perearst

Peetri lasteaia-põhikooli vahetusse lähedusse ehitataval keskusel saab pinda olema 8000 ruutmeetrit. Valmides asuvad seal täispikkuses neljarajaline ujula koos lastebasseini, saunakeskuse ja mullivannidega, tennisekeskus, jõu- ja rühmatreeningute saalid, toidukauplus, kogupere restoran, perearst, apteek ja nii mõndagi veel. Keskuse juurde rajatakse ka 109 kohaga parkla.

Maik Teivi sõnul on Peetri Keskuse kavandamisel olnud heaks partneriks Rae vald, kes on aidanud arendajat nii nõu kui jõuga. „Kuna maja saab tulevikus paljuski täidetud spordiga, siis on valla kanda märkimisväärne roll, et suunata lapsed spordi juurde,“ ütles ta.

Areneb kiiresti

Veel paar aastat tagasi oli Peetri alevik (toona veel küla) kummalises seisus – olles kiiresti kasvav ja juba siis Rae valla suurima elanike arvuga asum, puudus seal kauplus, bussiühendus, vaba aja veetmise võimalus. Mullu valmis Peetri Selver ning Peetri Keskuse rajamine on asjade loogiline jätk. „Peetri alevik on Tallinna südalinnast vaid 7-minutilise autosõidu kaugusel asuv kiiresti arenev piirkond, mille perspektiivi hindasime väga kõrgelt juba kümme aastat tagasi, kui Compakt Kinnisvara sai loodud,“ rääkis Teiv. „Ülemiste ristmiku ümberehitustööd ja Rae valla toetus taristu rajamiseks piirkonda on andnud kiire tõuke nõudluse kasvuks teenuste järele, mida vaba aja keskus pakub.“

Teivi sõnul viitavad selgele vajadusele taolise keskuse järele faktid – elanike arv kasvas Peetris möödunud aastal 10% ning seal paiknevad täna umbes 6000 inimese kodud. Alevikku on viimastel aastatel rajatud kaks lasteaeda, alg- ja põhikool ning tuleval aastal avatakse Peetris veel üks põhikool.
„Lisaks asuvad lähipiirkonnas tootmis- ja kaubandusettevõtted – Selver, Ülemiste keskus – ning mõne kilomeetri kaugusele jääb Eesti atraktiivseim ja kaasaegseim töökeskkond, Ülemiste City ärilinnak,“ ütles Teiv.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.