Parimate europrojektide konkursile „Südamega tehtud eurotegu“ laekus 174 ettepanekut kogu Eestist (0)
Article title
Foto flickr.com

Euroopa Liiduga liitumisest möödub kevadel juba 20 aastat. Liidu toetusraha on aidanud Eesti eluolu edendada kogu selle aja vältel. Euroopa struktuuritoetuste korraldusasutus Riigi Tugiteenuste Keskus (RTK) korraldab sel puhul parimate EL-i toetuste abil ellu viidud projektide konkursi, et tunnustada toetust saanud edulugusid. 24. septembril lõppes kampaania 1. etapp, kui oma lemmik euroteo sai veebilehel www.eurotegu.ee esitada iga kodanik.

„Meil on väga hea meel, et häid projekte esitati nõnda palju – 174 projekti seas on 140 unikaalset, see tähendab, et nii mõndagi südamesse pugenud projekti esitati korduvalt. Positiivselt torkab silma Ida-Viru ja Võrumaa inimeste aktiivsus oma lemmikute esitamisel. Samuti on hea näha, et uute kaunite hoonete ja promenaadide kõrval on konkursile esitatud sotsiaal- ja keskkonnaprojekte, mis inimeste eluolu vahetult mõjutavad. Tänan kõiki inimesi ja asutusi meile saadetud ettepanekute eest,“ ütles RTK toetuste rakendamise osakonna juhataja Tiina Sams.

Konkursile esitatud projektide seast valib viieliikmeline žürii välja 30 projekti, mis pannakse rahvahääletusele veebi eurotegu.ee. Projektide valikul hinnatakse nende tunnetuslikku mõju ja olulisust konkreetsele valdkonnale, sihtrühmale, piirkonnale, kogukonnale.

Žüriisse kuuluvad ettevõtja Indrek Kasela, füüsik, teaduse populariseerija ja „Rakett 69“ saatejuht Aigar Vaigu, armastatud telenägu Keili Sükijainen, rahandusministeeriumi esindajana välisvahendite juht Triin Tomingas ning Riigi Tugiteenuste Keskuse esindajana toetuste rakendamise osakonna juhataja Tiina Sams.

Ettevõtja Indrek Kasela: “Eurotoetused on nagu vabadus – me märkame seda alles siis, kui seda pole. Mis või kus oleks Eesti täna ilma meie Euroopa Liidu kaasriikide toeta – kindlasti palju mahajäänum, vaesem ja rõõmutum. Tore, kui pannakse tähele head tegu. Teeme suure pai parimatele Euroopa Liidu poolt toetatud projektidele ja hindame seda head, mida vabas Euroopa Liidu riigis elamine annab.”

„On vist inimlik, et kui midagi on hästi tehtud, korras või toimib tõrgeteta, siis peame seda iseenesestmõistetavaks ega pööra sellele suuremat tähelepanu. Samas on inimlik, et need, kes selle taga seisavad ja on näinud vaeva, et kõik olekski päriselt hästi, tegelikult vajavad märkamist ja tunnustamist. Seda kõike ikka selleks, et nad teaksid, et nende töö on meile oluline. Mul on hea meel, et kampaaniaga “Südamega tehtud eurotegu” võtame teadlikult selle aja, et märgata ja tunnustada neid südamega tehtud eurotegusid,“ põhjendas konkursi olulisust žürii liige Aigar Vaigu.

„Mul on hea meel kuuluda selle konkursi žüriisse, sest olen sündinud aastal, mil Eesti taasiseseisvus ning läbi elu tajunud positiivset mõju sellest, et kuulume Euroopa Liitu. Eriti noortele on see tähendanud palju – tänu avatud piiridele on palju laiemad võimalused olnud õppimiseks, töötamiseks ja reisimiseks ning silmaringi avardamiseks. Eurotoetuste abil on Eestis väga palju ära tehtud ja võimalusi loodud, osakem saavutatu mõju märgata ja tunnustada,“ ütles Keili Sükijainen.

„Südamega tehtud euroteo“ parimate projektide valimine.

1. Rahvahääletuseks valitud projektid avalikustatakse veebilehel www.eurotegu.ee.

2. Rahvahääletus on avatud 16. oktoobrist 5. novembrini k.a.

3. Kõigi hääletajate vahel loositakse välja
• 2000 euro väärtuses kinkekaart reisiks mõnda EL liikmesriiki,
• Euroopa Komisjoni Eesti esindusega 2024. aastal reis Brüsselisse, kus saab uudistada Komisjoni ja europarlamendi tööd.

4. Säravamaid eurotegijaid premeeritakse novembri lõpul toimuval tänuüritusel.

Lisainfo kampaania kohta press@rtk.ee.

Euroopa Liidu struktuurifondide eelmine, seitsmeaastane toetuste periood lõppeb tänavu, kokku saab Eesti oleviku ja tuleviku heaks tuge üle 14 500 projekti pea 3,8 miljardi euro eest. Alates EL-iga liitumisest on Eestis struktuurifondidest toetust saanud üle 40 000 projekti kokku ligi 7,6 miljardi euro eest, millele lisanduvad teised Euroopa Liidu toetused.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.