Õhksoojuspumba hind – millega tuleb arvestada? (0)
Article title
Midea BreezeleSS+ õhksoojuspump. Foto Midea

Milliseks kujuneb õhksoojuspumba hind, kui see on plaanis paigaldada maja või korteri kliimaseadmeks? Kütteseadme vahetus võib olla üpriski kulukas, kuid kindlasti ei tohiks otsust langetada ainult hinnast lähtuvalt, vaid võtta arvesse palju muudki. Räägime alljärgnevalt lähemalt, kuidas kujuneb õhksoojuspumba hind ja kuidas leida parima hinna-kvaliteedi suhtega seade.

Õhksoojuspumba hind kujuneb seadme näitajate põhjal

Lihtsustatult öeldes, mida suurema võimsusega on seade, seda kõrgem on õhksoojuspumba hind. Küll aga pole see ainus näitaja, mille põhjal on mõne konkreetse kliimaseadme hind kujunenud.

Üldistatult saab öelda, et õhksoojuspumba hind võib sõltuda järgmistest näitajatest
• soojuspumba tootjast,
• seadme aastaringsest kasutegurist,
• erinevatest lisafunktsioonidest,
• küttevõimsusest ja köetavast pinnast,
• energiaklassist.

Õhksoojuspumba hind võib olla paarisaja kuni tuhande euro kandis, sõltuvalt seadmest. Õhk-õhk soojuspumbad on madalamast hinnaklassist kui õhk-vesi soojuspump või maakütte lahendus.

Sobiva seadme valimiseks ärge arvestage ainuüksi hinda, vaid seda, kui kulukaks kujuneb igakuine küttehind ja muud võimalikud kaasnevad kulud. Sobiv soojuspump kütab hea hinna eest toad soojaks ning on pikaajaliselt vastupidav.

Kui olete uut soojuspumpa valimas, arvestage oma hoone eripäradega, suuruse, planeeringu, soojapidavuse ning lisakütteseadmetega. Valige õhksoojuspump vastavalt seadme sesoonsele kasutegurile (SCOP), energiaklassile, mürale ja teistele teie jaoks vajalike lisafunktsioonidele.

Lõplik hind ehk õhksoojuspumba hind koos paigaldusega

Esialgne õhksoojuspumba hind on tavaliselt ilma paigalduseta. Planeerides eelarvet tuleb arvestada kohe, et seadme hinnale lisandub umbes 349-eurone paigaldusteenus, mis on vältimatu.

Paigalduse lõpliku hinna saab öelda siis, kui on täpselt teada, milline seade millisele hoonele paigaldatakse. Sõltuvalt paigalduse keerukusest ja hoone asukohast kujuneb selle maksumus. Meie Midea ja Daikin soojuspumpade edasimüüjad pakuvad täislahendust koos paigaldusega.

Valides õhksoojuspumpa, võtke arvesse ennekõike vajadusi lähtuvalt eluhoonest ja ärge langetage otsust ainuüksi hinna põhjal. Airwave on teid valmis lisaküsimuste korral alati aitama, võtke meiega ühendust!

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.