Loo ringtee keskel kõrguvat munaskulptuuri on märganud ilmselt kõik möödasõitjad. Väikese asukohavahetusega on see munaskulptuur asula poole osutanud juba 1979. aastast alates.
Viletsas seisus munaskulptuur restaureeriti 2011. aastal. Aga et aastad ja ilmaolud on teinud vahepeal oma töö, sai muna vahetult peale munadepühi põhjaliku survepesu ja särab taas lumivalgena.
Loo alevikuvanem Hilda Männik meenutab, et linnuvabriku hiilgeaegadel oli munadepühajärgne munaskulpuuri pesu lausa traditsioon – nimelt oli kellelgi aeg-ajalt kombeks ära värvida ka hiigelmuna, loopides selle pihta värvilise tindi potte. Loomulikult ei rõõmustanud selline omaalgatuslik kunstiaktsioon linnuvabriku direktorit, kes pidi taas tellima üsna kuluka munapesu. Põhjaliku pesu järel sai tindiplekid küll heledamaks, aga laigulisena püsis ta seni, kuni päike ta jälle ühtlaseks pleegitas. Kes selle kunstitöö taga oli, sellele paraku jälile ei saadud, hoolimata sellest, et pandi välja ka spetsiaalne valve. „Ükskord saatis direktor Lind mehed muna valvama, et ehk jääb siis ka üks kord see muna värvimata. Mehed jaksasid valves istuda kuni hommikul kella neljani, siis arvasid, et kes see vastu hommikut enam ikka tuleb. Hommikul oli aga muna taas värviline,” meenutab Hilda Männik nüüd tagantjärgi humoorikat lugu.
Vallavalitsus tellis munaskulptuuri ja kuuemeetrise samba puhastamise teenuse OÜ-lt Skyproff ja see läks maksma 2148 eurot.
Ajalugu
Postamendile tõstetud hiigelkanamuna sümboliseerib Lool asunud linnuvabrikut. Tolleaegne Tallinna Näidislinnuvabrik tellis 1977. aastal Kunstitoodete Kombinaadilt ARS viitskulptuuri, mis oleks möödasõitjaile teetähiseks ning ühtlasi ettevõtte reklaamiks. Ehte- ja metallikunstnik Leida Ilo lahendas selle ülesande munana, mis asetseb kõrgel, kuuemeetrisel betoonpostil ning on teravama otsaga suunatud Loo aleviku poole. 2009. aastal jäi taiest kandev betoonpost jalgu Tallinna-Narva maantee ehitustöödele ning ka taies ise oli väga kehvas seisus – klaasplastist valmistatud muna oli keskelt pooleks pragunenud. Jõelähtme vald korraldas munaskulptuuri restaureerimise ning pikkade läbirääkimiste tulemusena saadi maanteeametilt luba teisaldada taies Loo uue ringtee keskmesse. Munaskulptuuri pidulik taasavamine toimus 23. aprillil 2011.