Lühidalt: uued jäätmejaamad, noorkalad lasti jõkke, Rummu karjääri tulevik (0)
Article title
Noorkala asustamine.

Enefit Green rajab Harjumaale kaks päikesejaama

Eesti Energia taastuvenergia ettevõte Enefit Green rajab tänavu seitsme megavati jagu päikeseelektrijaamasid. Päikeseelektrijaamad rajatakse Eesti Energia maadele, aga ka elektrijaamade kõrvale ning klientide kinnistutele. Üks päikeseelektrijaam hakkab paiknema Paldiskis tuulepargi vahetus naabruses. Päikesejaam rajatakse ka Iru elektrijaama kõrvale.

Rummu karjääri soovitakse avalikuks veekoguks kuulutada

SA Keskkonnaõiguse Keskus esitas Matkajuht OÜ nimel keskkonnaministeeriumile taotluse lisamaks Rummu karjäärijärv avalikult kasutatavate veekogude nimekirja. Rummu Invest OÜ sulges mais trossi ja poidega ligipääsu karjääri läänekaldale. Nüüdseks on Rummus sisse seatud piletitasu läänepoolsele järveosale sisenemise eest.

Jõgedesse asustati lõhe ja siia noorkalu

RMK Põlula kalakasvatustalitus asustas septembri lõpus ja oktoobri alguses jõgedesse üle 171 000 lõhe ja siia noorkala. Põhja-Eesti jõgedesse kokku 62 400 ühesuvist noorkala, nendest Valgejõkke 36 40 ja Loobu jõkke 9 800 Lisaks asustati Valgejõkke 9 200 kahesuvist lõhe noorkala.

Sündide arv ületas viiendat kuud järjest surmade arvu

September oli viies kuu järjest, kui Eestis registreeriti sünde rohkem kui surmasid. Eesti perekonnaseisuasutustes registreeriti kokku 1107 sündi ja 1073 surma. Tänavu mais oli viis sündi rohkem kui surma, juunis 92, juulis 193 ning augustis 75. Harjumaal registreeriti septembris 156 sündi.

Rae Kunsti Platsis avati EV100 kunstinäitus

Eesti Vabariigi 100. aastapäevale pühendatud kunstinäitus „Vabadus 21. sajandil“ avati Rae Kunsti Platsis sel esmaspäeval. Näitusel osalevad teiste seas kunstnikud Raul Meel, Marko Mäetamm, Laurentsius, Urmas Viik, Navitrolla, Jüri Arrak, Leonhard Lapin, Hardi Volmer ja Priit Pärn. Näitus jääb avatuks 15. novembrini.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.