1. mail avatakse Käesalu kunstikeskus (0)
Article title
Käesalu kunstikeskus paikneb ajaloolisest projektist inspireeritud, aga moodsas oranžeriis.

Käesalu mõis koos abihoonetega on siiamaani seisnud paljuski kasutamata, võõrale suletult. Nüüd on aga mõisakompleksi omanikud rajanud mõisa hoovi avara hoone, kus tulevikus on võimalik näha näituseid, osaleda kunstikursustel ja muudel üritustest. Samuti rendib mõisapere ruume välja.

„Kunstikeskuse rajamise ideele andsid hoogu minu vanemad, kes teadsid mu abikaasa huvi klassikalise kunsti vastu, aga ka minu kirge külalisi võõrustada. Nii nad leidsidki, et meie mõis võiks taas olla avatud külalistele,“ kõneleb Wilhelmina Varik, kinnitades, et valmis on jõutud vaid osa nende unistustest. „Aga algus on tehtud, unistamine ja tegemine jätkub,“ naerab ta siis.

Kunstikeskus hakkab tegutsema Johann Wilhelm Krause ajaloolisest projektist inspireeritud, aga tänapäevaseks kohendatud oranžeriis. Avar hoone, ümbritsetuna ajaloolisest mõisapargist lausa innustab ja kutsub looma ning loodut vaatama.

Esimese väljapaneku au saab Joanna Kuusk näitusega „Eesti looduse maagia”, esimese kontserdituga alustab noor ja andekas akordionist Maimu Jõgeda. Kontserdiga tähistatakse emadepäeva. Põhjamaade pärimusest inspireeritud teoseid oodatakse kuulama kõiki, aga esmajoones peresid.

Rohkem infot nii kunstikeskuse enda kui ka selle võimaluste ja tulevaste ürituste kohta leiab kodulehelt www.kakuke.eu.

Käesalu kunstikeskus on erakapitalil põhinev kultuuriasutus, mis tahab oma tegevusega anda panuse klassikalise kunsti edendamisse,  mitmekesistada kunsti- ja kultuurielu ennekõike Lääne-Harjumaal.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.