Kuumalaine tõi kaasa järjekordse autolaine (0)

Harku vald on viimaste aastate jooksul rajanud Vääna-Jõesuu rannapiirkonda küll kaks parkimisplatsi, kuid kuumade ilmadega kaasneb nädalavahetustel autolaine, mis olukorra liikluses vägisi ohtlikuks kisub.

Autosid täis pole ainult kaks vallale ja üks RMK-le kuuluv autoparkla. Täis on pargitud ka maantee äär. Vähemalt mõne kilomeetri ulatuses ja kahelt poolt. Kiirust piiravaid liiklusmärke aga keegi autodest ummistatud teelõigule seadnud pole.

Harku vallavolikogu liige Jaanus Härms: “Üle-eelmisel aastal rajas vallale kuuluv ettevõte Strantum ühe parkla Vääna-Jõesuu vana vetelpäästejaama lähedusse. Sel kevadel tegime teise, Vääna-Jõesuu küla keskuse lähedale, suvilate piirkonda mere äärde. Täpsemalt Luige teele.”

Tasuline parkimine

Härmsi kinnitusel mahutavad mõlemad parklad umbes paarsada autot. “See parkla, mis on Luige teel, sai kevadel ka korraliku asfaltpurust katte. Nii kui kuumad ilmad algasid, hakkasime parklas ka liiklust korraldama. See on ennast õigustanud,” usub Jaanus Härms.

Maanteel, parklasse viiva kitsukese tee otsas seisab tõepoolest kollases turvavestis noormees, kes hoiab käes plakatit: Parkla on täis. Vabandame.

Parkla on tõepoolest täis, parkimiskorraldaja Georg Indre on kogunisti triibulised teepiirangu tähised sissesõiduteele ette tõstnud.

“Nii kui mõni koht vabaneb, teatan sellest turvameest, misjärel ta siis laseb uue auto parklasse,” räägib Georg Indre parkimiskorraldusest. Hinnalipikud piletimüüja laual näitavad, et tund parkimist maksab kaks eurot, päev parkimist viis eurot. Ja ostetakse ikkagi päevapileteid, hind kedagi ei kohuta, teab Indre.

“Ega Strantum ega Harku vald piletitelt tulu teeni, raha kulub parkimise korraldamisele,” kinnitab Jaanus Härms. Nii on kindel, et autod kitsast külateed ei ummista ning et inimesed ohutult jalgsi ja rattaga randa pääsevad. Samuti hoolitsevad parkimiskorraldajad selle eest, et metsaaluseid täis ei pargitaks. Parkimisplatsil seisvad autod on valve all.

Oht liikluses püsib

Kõike seda ei saa öelda mõni kilomeeter eemal oleva vana vetelpääste jaama juures olevate parklate kohta. Sinna viiva metsatee lähiümbrus on parkimiskohtade puudusel risti-rästi täis pargitud, nii mõnelgi autol värsked kriimustamisjäljed peal.

“Olen RMK ametimeestega rääkinud, et võiks ka seal parkimise kuumadew ilmadega ära korraldada, aga nemad selle vastu huvi ei tunne,” ütleb Jaanus Härms.

Seni, kuni kestab kuumalaine, tulevad ka autolained ning sellest tulenev oht liikluses püsib. Või tasuks siiski vastavatel ametimeestel, olgu nad siis vallast või maanteeametist, mõelda parkimise korraldamisele ja kiirust piiravate märkide paigaldamisele.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.