Harju maavanema 16. veebruari korraldusega anti valla munitsipaalomandisse Klooga rand. Täpsemalt Kloogaranna külas asuv Mere põik 4 maaüksus, millele Keila valla volikogu mullu kehtestas mullu sügisel detailplaneeringu.
Kunagise kuuma ranna ala suuruseks, mis nüüd taastada tahetakse, on 138 418 ruutmeetrit. Sinna on plaanitud rajada laudteede võrgustik, palliplatsid, mänguväljakud, ujumissild, paigaldada riietuskabiinid ja prügikastid.
Mis kunagise rahva meelisranna elustamine maksab?
Keila valla keskkkonnanõunik Marju Kaivapalu: „Vald esitas piirkonnakonkurentsi tugevdamise meetme taotluse EL-i fondi. Esitasime taotluse summas 470 000 eurot.“
Vallavanem Jaan Alver: „Vald omalt poolt panustab sellest rahast 15 %.“
Seda, et omavalitsus selle raha peatselt tagasi teeniks, vallavanem ei usu. See polegi eesmärk, arvab Jaan Alver. „Loodame oluliselt kasvatada valla tuntust ja külastatavust“, ütleb ta. Samuti tekib avalikku randa vähemalt vähemalt kümme uut töökohta, mis peaks otseselt mõjutama valla tulubaasi.
Rahataotlus sisaldas eelprojekti, kus oli ära näidatud ka kõik kavandatavad objektid. Ranna-ala ja väikevormide kavandamisel on inspiratsiooni saadud ajaloolisest Kloogaranna supelrannast ning seda teenindanud modernistlikest hoonetest. Kunagise bussijaama arhitektuurse ilme aluseks oli hoogsalt tõusev varikatus ning puidust kalasabamuster varikatusel, mis on plaanis säilitada ka praegu.
Marju Kaivapalu: „Klooga rand on ajalooliselt olnud suviti väga kuum koht.
Siia käib Tallinnast elektrirong ja see on linlastele, keda me ootame, argument ka tänasel päeval.“
Rahataotlusele loodetaks evastus saada selle aasta jaanipäevaks
Vallavanem Jaan Alver: „Siis hakkab ehitusprojektide koostamine, hanke korraldamine ehitaja leidmiseks.“
Avalik rand tahetakse Kloogal avada 2017. aasta augustis Keila valla päeval.