Nii nagu kodune kvaliteetne siseõhk on oluline meie tervise ja heaolu tagamiseks, on oluline nautida vaba aega õues. Tänapäevane tehnoloogia pakub laia valikut seadmeid, mis aitavad hoida kodus, kontoris ja õues optimaalset õhuniiskust ning temperatuuri, et mugavalt ja muretult aega veeta.
Õhuniisutajad on hädavajalikud eelkõige kuivadel talvekuudel, mil siseõhu niiskustase langeb sageli alla soovitatava piiri. Madal õhuniiskus võib põhjustada naha kuivust, hingamisprobleeme ja isegi mööbli ning puitpõrandate kahjustusi. Erinevad õhuniisutajad aitavad säilitada tervislikku niiskustaset.
Õige õhuniisutaja magamistuppa on eriti oluline, sest hea uni on tervise alus. Näiteks ultraheliga õhuniisutajad kasutavad ultraheli vibratsiooni, et toota peent udu. Need on energiasäästlikud ja vaiksed, sobides hästi magamistuppa. Aurustiga õhuniisutajad kuumutavad vett ja vabastavad selle auruna õhku, olles tõhusad suuremate ruumide puhul. Kolmas levinud variant – auruõhuniisutaja – on suurepärane valik allergikutele, sest kuumus tapab baktereid ja allergeene.
Niiske õhu korral on abi õhukuivatist
Kui õhuniisutid osutavad abikäe liiga kuiva õhu korral, tulevad õhukuivatid appi just vastupidisel juhul. Õhukuivatid on olulised niisketes keskkondades, kus on oht hallituse ja niiskuskahjustuste tekkeks. Need seadmed eemaldavad õhust liigse niiskuse, aidates hoida kodu kuivana ja mugavana. Lisaks aitavad õhukuivatid vältida hallituse ja tolmulestade levikut, mis on oluline allergikutele ja astmahaigetele.
Õhukuivati valimisel tuleks arvestada ruumi suurusega. Kompaktsemad seadmed on ideaalsed väikeste ruumide, näiteks magamistubade ja vannitubade jaoks. Keskmise suurusega õhukuivatid sobivad elutuppa ja keldrisse, kus niiskus võib olla probleemiks. Samuti on oluline arvestada seadme energiatarbimist ja mürataset – vaiksemad mudelid sobivad eluruumidesse paremini. Suure võimsusega õhukuivatid on eriti tõhusad suurtes ruumides ja ehitusplatsidel.
Magamistoas õhukuivati kasutamine võib parandada une kvaliteeti, eriti inimestel, kes on tundlikud niiskusele. Kuivem õhk aitab vähendada hingamisteede ärritust ja soodustab rahulikuma une.
Õhuniisutaja valimisel tuleks arvestada seadme võimsust ja veepaagi mahtu. Seadme niiskuse eemaldamise võimet mõõdetakse tavaliselt liitrites päevas. Väiksemate ruumide jaoks piisab väiksemast õhukuivatist, samas kui suuremate ruumide jaoks on vaja võimsamat seadet. Samuti tuleks arvestada seadme energiatarvet ja mürataset.
Õige õhuniiskuse taseme hoidmine kodus on oluline nii tervise kui ka kodu mugavuse seisukohast. Investeerides kvaliteetsesse seadmesse, naudite tervislikumat ja mugavamat elukeskkonda aastaringselt. Kütteperioodil võib ruumides valitsev õhu kuivus põhjustada selliseid probleeme nagu allergia süvenemine ja vähene keskendumisvõime. Niiskustase peaks magamistoas ja teistes eluruumides jääma 40%-60% vahele, et tagada soodne keskkond nii inimestele kui ka ruumis olevatele taimedele.
Õhukuivati järele võib tekkida eriti suur vajadus majades, kus kelder on välja ehitatud. Keldrites võib niiskuse tõttu tekkida märkamatu hallitus, mis omakorda mõjutab kogu maja õhukvaliteeti.
Tehnoloogia aitab pikendada ka hubast aega õues
Kaasaegne tehnoloogia ei ole aga abiks vaid sisekliima parandamiseks. Kujutle, et naudid jahedatel õhtutel vaba aega terrassil või aias, ilma et peaksid külma pärast muretsema. Terrassisoojendi on suurepärane lahendus, mis võimaldab mugavalt ja muretult õues viibida ka madalamate temperatuuridega.
Pakutavatest variantidest on üha populaarsem infrapuna soojuskiirgur lakke, sest erinevalt traditsioonilistest kütteseadmetest, mis soojendavad ümbritsevat õhku, kasutavad infrapuna terrassisoojendid spetsiaalset tehnoloogiat, et kiirata soojust otse objektidele ja inimestele nende läheduses. See tagab tõhusama soojuse jaotuse ning kiirema soojenemise.
Infrapunasoojendid töötavad elektromagnetiliste lainete kiirguse põhimõttel. Need lained soojendavad objekte, millega nad kokku puutuvad, mitte õhku nende ümber. Nii tekib soojustunne kiiremini ja efektiivsemalt, olenemata sellest, kui külm on ümbritsev õhk. See on eriti kasulik välitingimustes, kus tuul võib tavalise küttesüsteemi soojust hajutada.
Elektrilised soojuskiirgurid on mugavad ja lihtsad kasutada, ei võta palju ruumi ning sobituvad kaasaegsesse väliruumi. Lisaks on elektrilised soojuskiirgurid keskkonnasõbralikumad, sest ei eralda sooja edastamisel saasteaineid.